Vrabotuvanje.com - Магационер - Охрид - ДАЛМА ФООД И КЕТЕРИНГ СЕРВИС ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Охрид

Рок за пријавување:

 • ДАЛМА ФООД И КЕТЕРИНГ СЕРВИС ДОО


 

 

ДАЛМА ФООД И КЕТЕРИНГ СЕРВИС ДООЕЛ како позната водечка компанија од областа на кетеринг индустријата, која вработува повеќе од 200 лица во 7 градови во земјава, за својата подружница во Охрид има потреба од:

МАГАЦИОНЕР
(за Охрид)

Одговорности и задачи

 • Прием на роба во магацин и водење евиденција за истото
 • Соодветно складирање, чување на производите во магацинот и коморите, како и издавање на производи од магацинот по принципот FIFO
 • Редовно и комплетно пополнување на документацијата за магацинското работење
 • Планирање и подготовка на нарачка на производи и намирници во координација со шефот на кујна и раководителот
 • Манипулација на робата во магацините и следење на рокови
 • Подготовка и достава на производи/намирници до кујната
 • Писмена евиденција за влез и излез на роба согласно имплементираните стандарди
 • Утовар и истовар на роба
 • Грижа за правилно складирање, чување и манипулација со производите, согласно ДПП
 • Грижа за магацинските простории, нивно подредување и уредување

Потребни квалификации:

 • Место на живеење Охрид, Струга и нивна околина
 • Минимум средно образование
 • Работно искуство најмалку 3 години
 • Иницијативност
 • Одговорност, точност и навременост
 • Организациски способности
 • Активна возачка дозвола Б-категорија ќе се смета за предност

 

Услови за работа

 • Работа само во прва смена, 40 часа неделно, од понеделник до петок
 • Интерна обука од страна на компанијата
 • Стимуланси и бонуси согласно годишните евалуации на платите
 • Дополнителни законски исплати
 • Регрес за годишен одмор
 • Работа во позитивна средина
 • Oбезбеден топол оброк
 • Обезбеден превоз
 • Договор за вработување на определено време со можност за негова трансформација на неопределено време

 

Доколку барате работа во пријатно и стабилно работно опкружување со високи стандарди и организација, ве охрабруваме да аплицирате и да станете дел од нашиот успешен тим.

 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Магацинско работење и логистика изнесува 25.063 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде