Vrabotuvanje.com - Магационер - Скопје - ELENA LUKA ENGINEERING
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • ELENA LUKA ENGINEERING

Оглас за вработување на магационер

Работни обврски и одговорности:

 • Прием и дистрибуција на роба;
 • Броење и распределување на роба;
 • Изработка на излезни документи од магацин;
 • Запазување на роковите за прием и дистрибуција на роба;
 • Контрола и проверка на производите при прием според влезен документ и пријавување оштетени производи, вишок или недостаток на роба до одговорното лице;
 • Грижа за соодветно складирање на артиклите во магацинот со цел нивна заштита и полесно пронаоѓање;
 • Следење и извршување пописни активности на роба во магацин;
 • Контрола и следење на материјално работење во магацинот;
 • Одржување на хигиена во магацинот;
 • Континуирано унапредување на магацинското работење со генерирање на идеи и имплементација на истите самостојно или со надворешна или внатрешна поддршка;

Потребни квалификации:

 • ССС
 • Работното искуство ќе се смета за предност
 • Подготвеност за работа во тим
 • Професионален однос кон работата
 • Посветеност, лојалност и одговорност

Компанијата нуди:

 • Работа во компанија со изграден имиџ во градежништвото
 • Стабилност и можност за личен развој
 • Можност за надградба на професионален план
 • Одлични услови за работа
 • Плата по договор

Позицијата подразбира работа од понеделник до петок со полно работно време од 8 часа, од 08:00 до 16:00 часот.

Доколку ги исполнувате горенаведените услови, Вашата молба заедно со Вашата Персонална биографија доставете ја на E-mail: contact@elenalukaengineering.com

Сите пристигнати Биографии ќе се третираат со максимална доверливост и во согласност со Законот за заштита на лични податоци.

За дополнителни информации кандидатите можат да ја контактираат службата за човечки ресурси на моб. 070/406-600

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Магацинско работење и логистика изнесува 25.063 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде