Vrabotuvanje.com - Електротехничар - Штип - МАГНА МЕКАТРОНИКС СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ Штип
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Електротехничар

Штип

Рок за пријавување:

 • МАГНА МЕКАТРОНИКС СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ Штип

За нас

Гледаме иднина во која секој може да живее и да се движи без ограничувања. Затоа развиваме технологии, системи и концепти кои ги прават возилата побезбедни и почисти, а истовремено им служиме на нашите заедници, плане-тата и пред сè, на луѓето.

Напред. За сите.

Информации за Групата

Групата Мехатроника, Ретровизори и Осветлување е специјализирана за автомобилски технологии кои ја водат иднината на мобилноста. Комбинирајќи го длабокото системско знаење за развивање уникатни искуства за пристап до возилата, системи за интелигентни визии и напредни технологии за автомобилско осветлување, експертизата на Magna MML го осветлува патот кон иновациите, безбедноста и стилот.

За позицијата

За нашата дивизија за Мехатроника во Штип, бараме електротехничар во оддел Одржување


ЕЛЕКТРОТЕХНИЧАР


Вашите одговорности:

 • Врши одржување, монтажа, ремонт, отстранување и поправка на сите видови машини и опрема во производството (опрема за монтажа и молдинг машини). Активностите може да вклучуваат, но не се ограничуваат на решавање на проблеми (мехатроника, хидраулика, пневматика) или превентивно/предвидливо одржување на монтажни линии и машини за молдинг, како и HVAC системи, компресори, чилери, електрична мрежа/приклучоци, котли за топла вода, нисконапонски инсталации и сите други електрични системи.
 • Помага при имплементација и подобрување на ефективни програми за превентивно одржување на целата опрема
 • Ги одржува и ажурира записите, шемите, нацртите и датотеките за опремата на уреден начин
 • Соработува со надворешни компании за одржување ангажирани за поправка на сите видови електрични и градежни работи на деловните објекти на компанијата (електричен трансформатор, систем за управување со згради, HVAC, компресори, лифтови, противпожарна заштита, контрола на пристап итн. )
 • Обезбедува залихи на делови за поправки
 • Ги врши работните задачи на безбеден, квалитетен и продуктивен начин со чувство на итност со цел да се одговори навремено на роковите и да се почитуваат приоритетите на производството .

Вашите квалификации:

 • Диплома за средно образование
 • Пожелно е претходно искуство во автомобилска индустрија.
 • Справување со сложеност, ориентираност кон рокови.
 • Добри организациски вештини 

Дополнителни пожелни квалификации

 • Познавање на PLC, автоматизација и електроника

Што нудиме

Во Magna, можете да очекувате привлечно и динамично опкружување каде што можете да помогнете во развојот на водечките автомобилски технологии во индустријата. Ние инвестираме во нашите вработени, обезбедувајќи им поддршка и ресурси што им се потребни за да успеат. Како член на нашиот глобален тим, можете да очекувате возбудливи, разновидни одговорности, како и широк спектар на можности за развој. Затоа што веруваме дека вашата кариера треба да биде единствена како и вие...

Дополнително, Ви ги нудиме следниве бенефити:

 • Обемна програма за обука и возбудливи можности за внатрешен развој
 • Работа на иновативни проекти и употреба на современи технологии
 • Моќна култура, составена од претприемачки настроени луѓе, посветени на испорака на иновативни решенија
 • Позитивна и наградувачка средина
 • Обезбеден превоз и оброк

Свесност. Единство. Охрабрување.

Во Магна, веруваме дека разновидна работна сила е клучна за нашиот успех. Затоа сме горди што сме работодавач со еднакви можности. Ние вработуваме врз основа на искуство и квалификации, и имајќи ги предвид барањата за работа, без оглед на бојата, потеклото, религијата, полот, потеклото, сексуалната ориентација, возраста, државјанството, брачниот статус, попреченоста или родовиот идентитет. Magna сериозно ја сфаќа приватноста на вашите лични податоци. Ве обесхрабруваме да испраќате апликации преку е-пошта за да се усогласат со барањата GDPR и вашиот локален Закон за приватност на податоците.​
 

Ве молиме кликнете тука за да го прочитате нашето Известување за приватност на кандидатите.

Со аплицирањето, потврдувате дека сте го прочитале и разбрале Известувањето за приватност на кандидатие.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Електротехника изнесува 22.219 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде