Vrabotuvanje.com - Brand manager - Skopje - Скопје - Orbico Group
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • Orbico Group

Орбико е водечки дистрибутер за голем број на квалитетни, глобално познати брендови кои се движат од производи за нега и убавина, прехрамбени и непрехрамбени производи, технички и електрични апарати, лекови, играчки, текстил, цигари, моторни масла и многу други производи. Богатиот и разновиден спектар на брендови и производи бара висок степен на флексибилност, отвореноста на постојани промени, флексибилна организација и инвестирање во развој на луѓето и во брендовите.

 

Brand manager - Skopje

 
 

Потребни квалификации:

 • Со работно искуство мин. 2 години
 • Говорење и пишување на англиски јазик
 • Работа со компјутери word & excel, coral draw
 • Возачка дозвола Б-категорија

 

Одговорности и задачи:

 • Способност за анализа на податоци на пазарот, план и развој за маркетинг, креативност
 • Фокус и развој на брендови
 • Планирање на дистрибуција на брендови, залиха, продажба
 • Поставување на бредот на пазарот согласно правилата на принципалот
 • Припремање на статистика на годишно ниво
 • Планирање, организирање,имплементирање, координација и коонтрола во продажбата


Личен профил:

 • Одлични комуникациски и организациски вештини
 • Професионално однесување, 
 • флексибилност,тимска работа,  и позитивен однос спрема промени

​Сите заинтересирани кандидати кои ги поседуваат горенаведените критериуми и квалификации да испратат Професионална биографија преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде