Vrabotuvanje.com - Сметководител/Помошник сметководител - Скопје - Бако-Нутс Дооел
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Сметководител/Помошник сметководител

Скопје

Рок за пријавување:

 • Бако-Нутс Дооел
 • Адреса: Качанички пат бр.17,Визбегово, 1000 Скопје

Компанија БАКО е приватна компанија формирана во 2000 година. Нашата главна дејност е производство, преработка, пакување и трговија со зрнести и прашкасти производи, сушено овошје, корнфлекс и сл.

Компанија Бако има потреба од следната работна позиција:
 

Сметководител/Помошник сметководител

 

Потребни квалификации:

 • Високо образование - Економски факултет
 • Потребно е претходно работно искуство
 • Поседување уверение за овластен сметководител
 • Одлично познавање на MS OFFICE пакет, e-mail комуникација

Основни работни задачи:

 • Води материјално и финансиско сметководство
 • Се грижи за чување и заштита на сметководствените книги
 • Врши прием и контрола на сметководстевна документација пред да биде книжена
 • Пресметка на ДДВ и данок на добивка
 • Поднесување на даночни пријави
 • Контрола на благајнички дневник
 • Подготовка на статистички извештаи

Очекувани способности и вештини:

 • Одлични организациски вештини и способност за одредување приоритет
 • Самоиницијативен, снаодлив и тимски работник
 • Одлични комуникациски и презентациски вештини
 • Аналитички способности, упорни и енергични
 • Амбициозност и мотивираност, со желба за континуирана надградба
 • Позитивен пристап

Кандидатите кои ги исполнуваат горе наведените критериуми треба да испратат CV преку полето Брза Апликација со назнака "Сметководител/Помошник сметководител".

Ќе бидат контактирани само потесно избраните кандидати.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде