Vrabotuvanje.com - Економист во администрација - Скопје - Panterfax
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Економист во администрација

Скопје

Рок за пријавување:

 • Panterfax

За Пантер Факс ДООЕЛ:

Фирмата Пантерфакс е основана во 1991 година кога во Скопје е почната работа со Продавница во Мавровка на техника и потоа со продажба на ТВ опрема за ТВ Станици. Продажбата е проширена на CCTV опрема, банкарска опрема и телефонски централи.

Од 2007 отворена е подружница ПАНТЕРФАРМ која работи со додатоци за исхрана и гранични лекови кои се во продажба во повеќе аптеки низ Македонија и во ланец на Дистрибуција на неколку веледрогерии. Има 9 вработени и една продавница.

Се наоѓаме во Дебар Маало до Скопски мерак, позади Градежен Факултет.

Во продажбата на Пантерфарм вклучена е и медицинска опрема која е интересен дел од продажбата, како Пациент монитори, Oxigen kонцентратори, ECG, прочистувачи на воздух и друго.

Поради проширување на својот тим Пантерфакс има потреба од:

ЕКОНОМИСТ ВО АДМИНИСТРАЦИЈА

Потребни квалификации:

 • Дипломиран економист (или друг факултет);
 • Одлично познавање на компјутери;
 • Познавање на англиски јазик;
 • Возачка дозвола Б категорија.

Опис на работното место:

 • Секојдневно следење на објави на тендери;
 • Подготовка на тендерска документација, запазување на рокови за аплицирање, учество и следење на јавните набавки;
 • Сметководствена евиденција и известување во врска со побарувања, обврски и парични текови;
 • Воспоставување на професионални контакти - внатрешни и надворешни;
 • Евиденција на влезни и излезни фактури и наплата;
 • Останати работи во областа на маркетингот.

Доколку сте заинтересирани, испратете ја Вашата биографија (CV) преку полето ​"Брза Апликација".

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Економија, Финансии и Сметководство изнесува 28.521 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде