Vrabotuvanje.com - Економист - Скопје - ЛУКОИЛ МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • ЛУКОИЛ МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ

ОГЛАС ЗА ВРАБОТУВАЊЕ

Работно место: ЕКОНОМИСТ
во оддел Економија и финансии во ЛУКОИЛ Македонија ДООЕЛ

Потребни квалификации:

 • Завршено високо образование, Економски факултет;
 • Работно искуство во областа на финансии, ревизија и контролинг најмалку 3 години (во меѓународна компанија, ревизорска или консултантска куќа);
 • Одлично познавање на англиски и пожелно руски јазик;
 • Напредно ниво на познавање и активно користење на Microsoft Office апликации како Excel (експертско ниво), Power point;
 • Познавање и користење на софтверски апликации за сметководствено и финансиско работење;
 • Познавање на сметководствена евиденција и меѓународни стандарди (IFRS, IAS);
 • Добри аналитички способности, умешност да се работи со голем обем на информации.

Основни работни обврски:

 • Разработка и формирање на буџет на организацијате и контрола на исполнување на буџетот;
 • Управување со трошоци: евиденција и усогласување, анализа на структурата на трошоци на организацијата, разработка на предлози за намалување на трошоци;
 • Разработка и составување на управувачки финансиски извештаи за дејноста на претпријатието за раководителите и надворешните корисници;
 • Анализа на отстапување по категории на трошоци, споредување на план/факт;
 • Формирање на аналитички извештаи врз основа на оперативни податоци;
 • Мониторинг и подготовка на соодветни извештаи за анализа на побарувањата и обврските;
 • Подготовка на извештаи за управување со ризиците на организацијата;
 • Дневна регистрација на фактички информации за паричните текови;
 • Aнализи на обртниот капитал и слободен готовински тек; 
 • Подготовка на извештаи за инвестиции;
 • Други обврски по налог на претпоставениот.
   

Доколку сте заинтересирани и соодведствувате со опишаниот профил, Ве покануваме Вашата професионална биографија да ја испратите преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Економија, Финансии и Сметководство изнесува 28.521 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде