Vrabotuvanje.com - Овластен сметководител - Скопје - ГЛОБАЛ ГАМИНГ ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Овластен сметководител

Скопје

Рок за пријавување:

 • ГЛОБАЛ ГАМИНГ ДОО

Глобал Гаминг ДОО Скопје има потреба од:

ОВЛАСТЕН СМЕТКОВОДИТЕЛ

Опис на работно место:
 • Книжење на финансиско-материјални документи.
 • Подготовка и пресметка на плати.
 • Подготовка и поднесување на ДДВ пријави.
 • Подготовка на завршна сметка согласно законските прописи.
 • Познавање и следење на законите и прописите од областа на сметководството и даночната регулатива.
 • Примање на влезни и излезни фактури и нивна евиденција.
 • Префактурирање на трошоци, ликвидирање на фактури.
 • Подготовка на статистички извештаи.
 • Работа со благајна.
   
Услови:
 • Завршено соодветно високо образование. 
 • Задолжително претходно работно искуство на наведената позиција со комплетно финансиско и материјално водење на сметководството (најмалку 3 години).
 • Високо развиени аналитички, организациски и комуникациски способности.
 • Работа со сметководствени програми.
 • Одлично познавање на MS Office.
   
Нудиме:
 • Работа во една од најперспективните компании во оваа област.
 • Вреднување и наградување на вашата работа и залагање.
 • Стабила и позитивна работна атмосфера во професионален, динамичен и млад тим во пријатно работно опкружување.
 • Предизвик, стабилност и можност за учење и напредување.
 • Континуирано усовршување.
 • Тим билдинг активности.
 • Можност за напредување на повисока позиција.

Ве молиме Вашето CV и мотивационо писмо да ги испратите на електронската, преку полето Брза Апликација

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Економија, Финансии и Сметководство изнесува 28.521 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде