Vrabotuvanje.com - Сметководител - Скопје - Караџи Турс Балкан
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Сметководител

Скопје

Рок за пријавување:

  • Караџи Турс Балкан

ПОРАДИ ПРОШИРУВАЊЕ НА СВОИТЕ РАБОТНИ КАПАЦИТЕТИ КАРАЏИ ТУРС БАЛКАН ДООЕЛ СКОПЈЕ ИМА ПОТРЕБА ОД ВРАБОТУВАЊЕ НА:

 
СМЕТКОВОДИТЕЛ
1 извршител-Специјалист со лиценца за овластен сметководител

 
Општи квалификации и услови;
  • Работно искуство во полето на сметководството во времетраење минимум 3 години.  
  • Познавање на сметководствените стандарди  и книговодствените принципи и пракса
  • Познавање на работа со сметководствени програми
  • Добро познавање на работа на компјутер ( МS office апликациите а посебно Word и Excel)
  • Организираност , прецизност,  тимска работа, ажурност, флексибилност, одговорност, лојалност , интерес за усовршување

Доколку сте заинтересирани испратете го Вашето CV(работна биографија) преку полето Брза Апликација ,со назнака за позицијата за која се аплицира : Најдоцна до 15.05.2021

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Економија, Финансии и Сметководство изнесува 28.521 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде