Vrabotuvanje.com - Адвокатски приправник/асистент на адвокат (м/ж) - Скопје - БАЧОВСКИ СИНКОЛИ АДВОКАТИ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Адвокатски приправник/асистент на адвокат (м/ж)

Скопје

Рок за пријавување:

 • БАЧОВСКИ СИНКОЛИ АДВОКАТИ
 • Адреса: Св. Наум Охридски 2-в, 1000 Скопје
 • Телефон: 02/2736 736
 • Веб страна: http://www.bsa.mk

Бачовски Синколи Адвокати е адвокатско друштво кое неуи адвокатски услуги од сите области на работење.

Основано на постулатите на партнерство, развој, знаење и транспаретност, БСА воспоставува соработки со најдобрите професионалци во својата област заради постигнување на крајната цел - давање на осмислени, брзи и ефикасни правни совети.

Нашата крајна цел е навремено, јасно и сеопфатно информирање на клиентите заради остварување на своите замисли.

 
 

АДВОКАТСКИ ПРИПРАВНИЦИ /
АСИСТЕНТИ НА АДВОКАТ
(2 извршители)


Квалификуваниот кандидат за оваа позиција вообичаено:

 

 •  има силни вербални и пишани комуникациски вештини;
 • има одлични организациски вештини за ефективно извршување на неколку задачи одеднаш;
 • ги познава програмите од Microsoft Office пакетот;
 • има Б категорија возачка дозвола;
 • лесно се прилагодува на нови ситуации и има способност да одреди приоритет;
 • ги познава основните правни институти и области на правото, организацијата на судовите и државните органи и постапката;

Како предност ќе се смета ако кандидатот:

 

 • има завршено правен факултет - правни студии;
 • има претходно работно искуство;
 • говори англиски јазик;

Работната позиција нуди:

 

 • можност за напредок во кариерата;
 • редовни месечни примања;
 • остварување нови контакти:
 • пријатна работна атмосфера;


​Заинтересираните кандидати кои ги исполнуваат наведените услови својата кратка биографија (CV) да ја испратат преку полето Брза Апликација

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Право изнесува 23.814 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде