Vrabotuvanje.com - Административен работник - Скопје - ДУОПАК ГРОУП Д.О.О.Е.Л.
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Административен работник

Скопје

Рок за пријавување:

 • ДУОПАК ГРОУП Д.О.О.Е.Л.

ДУОПАК ГРОУП ДООЕЛ Скопје,
компанија специјализирана за увоз и дистрибуција на амбалажа за еднократна употреба,
има потреба од следната работна позиција:

АДМИНИСТРАТИВЕН РАБОТНИК

Потребни квалификации:

 • ССС или ВСС;
 • Одлично познавање на англиски јазик;
 • Напредно познавање на MS Office програмите и интернет;
 • Возачка дозвола Б – категорија / активен возач;
 • Постојано место на живеење во Скопје;
 • Работно искуство на слична или иста позиција ќе се смета за предност.

Опис на работата:

 • Изработка на фактури и пропратна документација;
 • Усогласување на аналитички картици со коминтенти;
 • Наплата на побарувања од купувачи;
 • Евидентирање на влезна и излезна документација;
 • Архивирање на документација;
 • Комуникација со коминтенти и добавувачи.

Потребни вештини и способности:

 • Динамична личност, насочена кон остварување на резултати;
 • Одлични аналитички, комуникациски и организациски способности;
 • Преземање на иницијатива, одговорна и вредна личност;
 • Подготвеност за тимска работа;
 • Професионално однесување;
 • Способност за работа под притисок и со кратки рокови.

Доколку сте заинтересирани и ги исполнувате горенаведените услови испратете кратка биографија (CV) и мотивациско писмо преку полето "Брза Апликација" со задолжителна назнака “Оглас за вработување – административен работник” најдоцна до 27.09.2021 година.

НАПОМЕНА: Само кандидатите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Административни професии изнесува 20.922 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде