Vrabotuvanje.com - Accountant - Битола - Kromberg & Schubert Macedonia Bt DOOEL
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Битола

Рок за пријавување:

 • Kromberg & Schubert Macedonia Bt DOOEL

KROMBERG & SCHUBERT is a global industrial group primarily active in automotive industry, comprises four business units: Cables, Оn-board networks, Plastics Technology and Mechatronics. It provides its products to the largest European car manufacturers (VW, BMW, AUDI, Mercedes, Škoda...), and employs over 30,000 people worldwide in more than 30 different locations.

KROMBERG & SCHUBERT е глобална индустриска групација примарно активна во автомобилската индустрија, која ја сочинуваат четири деловни единици: Кабли, On-board мрежи, Пластична технологија и Мехатроника. Своите производи ги пласира кај најголемите европски производители на автомобили (VW, BMW, AUDI, Mercedes, Škoda...) и вработува преку 30.000 луѓе ширум светот на повеќе од 30 различни локации.

OPEN POSITION in Bitola

Во моментов бараме кандидат за позицијата:  

Книговодител

 


In Macedonia, in the Bitola region, KROMBERG & SCHUBERT built a manufacturing plant and employs over 5.000 workers.

Во Македонија, во Битолскиот регион, KROMBERG & SCHUBERT изгради фабрика и  вработува  над  5.000 работници. Нашата компанија бара кандидат кој ќе стане дел од нашиот тим за следната работна позиција:

Accountant

Reports to the Finance Manager. The daily responsibilities include but are not limited to:

 • Integrate invoice journals from KROSY to SAP
 • Enter manually created outgoing invoices and book incoming invoices
 • Enter in-payments of customers
 • Carry out dunning process
 • Carry out settlement of accounts with linked companies and foreign third parties
 • Update accounting area related core data of the customer

Requirements:

 •  Professional degree in accounting
 •  Good English Skills
 •  Previous experience working with ERP systems (SAP/FI)
 •  Good computer skills (MS Office)


General Requirements:

 • Good organizational and personal skills
 • Ability to work w/data bases & to pay attention to  details
 • Team Spirit
 • Ability to follow instructions and form independent judgment


We offer:

 • Full support of a fast growing international corporation
 • Stability and self-actualization 
 • Possibility for further professional growth
 • Good working conditions
   

If you find the position interesting and you match the requirements, please send your cover letter and your professional CV in English to career@ksmk-bt.kroschu.com Only shortlisted candidates will be contacted for an interview.

Ако сте заинтересирани  за позициијата и вашиот профил одговара на барањата, ве молиме испратете го вашето мотивациско писмо и биографија на англиски јазик на: career@ksmk-bt.kroschu.com Само кандидатите кои ќе влезат во потесен избор ќе бидат контактирани и повикани на интервју.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Економија, Финансии и Сметководство изнесува 28.521 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде