Vrabotuvanje.com - Administrative Officer - Скопје - Vaillant
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • Vaillant
 • Адреса: Ул.Св.Кирил и Методиј бр.20, 1000 Скопје
 • Веб страна: http://www.vaillant.hr

Историјата на Vaillant започнува во 1874 година кога Johann Vaillant го основал својот инсталациски бизнис во градот Remscheid, Германија. Оттогаш, Vaillant е еден од пионерите меѓу водечките компании и успешно ја брани својата позиција како лидер на пазарот во областа на технологијата за греење и вентилација во Европа.

ИМАме ПОТРЕБА ОД
administrative officer

ОДГОВОРНОСТИ:

 • Ги поздравува посетителите, ја утврдува природата на работата и ги насочува или води посетителите до соодветно лице
 • Им дава информации на посетителите за производите што се продаваат во компанијата
 • Водење на постапката на увоз, изготвување на фактури
 • Обезбедува навременост и точност на наплатата на клиентот, документирана преку известување од раководството, во согласност со договорите на ниво на услуги на клиентите
 • Управува со обработката и пресметката на трошоците за наплата во согласност со политиката и процедурата на компанијата
 • Подготвува извештаи за фактурната активност
 • Ги потврдува и следи плаќањата
 • Обезбедува ефикасен и точен транспорт и дистрибуција меѓу компаниите
 • Води евиденција за пратените/примените стоки
 • Спроведува маркетинг програми и стратегии во согласност со политиката на компанијата
 • Вклучен е во изработка на брошури, летоци, покани, деловни подароци и други промотивни предмети 
 • Обезбедува соодветна маркетинг комуникациска поддршка за организацијата

ПОТРЕБНИ КВАЛИФИКАЦИИ:

 • ВСС
 • Претходно работно исксуство од минимум 3 години на иста или слична позиција
 • Основно познавање на англиски, српски и хрватски јазик
 • Возачка дозвола Б категорија
 • Познавање на Word, Excel, Power Point, Outlook, Internet

Што нудиме:

 • Динамична работа во пријатна и стимулативна работна средина
 • Стимулирани придобивки
 • Континуиран личен развој со корпоративни програми за обука и едукација
 • Тим од врвни технички и продажни специјалисти како ментори
 • Постојаниот професионален развој и образование e стандард
   

Доколку сте заинтересирани, Ве покануваме да се пријавите со својата Професионална биографија преку полето "Брза Апликација".

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Економија, Финансии и Сметководство изнесува 28.521 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде