Vrabotuvanje.com - Сметководител - Скопје - AWT International
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Сметководител

Скопје

Рок за пријавување:

 • AWT International


 

АВТ Интернатионал  - Водечки дистрибутер кој врши дистрибуција и трговија на големо со прехрамбени и непрехрамбени производи за широка потрошувачка, има потреба од  следната работна позиција
 
СМЕТКОВОДИТЕЛ
(1 извршител)
 
 
Потребни квалификации:
 • Завршено високо образование од областа на економијата
 • Работно искуство од најмалку 3 години во областа на сметководството
 • Одлично познавање на сметководствените правила и политики, вклучително МСФИ и МСС
 • Одлично познавање на законскaта регулатива особено во областа на даноците
 • Одлично познавање на работа со компјутер
 • Добро познавање на англиски јазик
 • Познавање на законските прописи и сметководствени страндарди
 • Пожелно поседување на возачка дозвола Б- категорија
 
Способности и вештини:
 • Одговорна, темелна, аналитична, посветена, одговорна и коминукативна личност
 • Поседување на висок интегритет и лојалност
 • Иницијативност и подготвеност за флексибилност во динамични услови на работа
 • Способност за работа под притисок и со кратки рокови
 • Способност за тимска и индивидуална работа
 • Почитување и примена на пропишаните процедури и интерни акти на компанијата
 • Развиени организациски способности
 • Потенцијал за континуиран професионален развој
 
Работни одговорности:
 • Вршење на сметководствени работи
 • Комуникација со банки, вршење на работи во денарски и девизен платен промет
 • Поднесување на даночни пријави
 • Изготвување на плата
 • Подготовка на исплати преку Е-ПДД 
 • Изработка на извештаи за разни институции (статистика, НБРМ, УЈП)
 • Следење и имплементација на законски промени
 
Ние нудиме:
 • Можност да бидете дел од компанија со одлична работна средина – атрактивна и динамична работа
 • Договор на определено време со можност за продолжување
 • Редовни месечни примања
 • Работно време: Полно работно време 40 часа неделно
Ако сте заинтересирани да се приклучите на нашиот тим, Ве молиме испратете ја вашета лична биографија “CV” и мотивационо писмо на на македонски и англиски јазик преку Брзата Апликација со задолжителна назнака во subject ”Сметководител

Само избраните кандидати ќе бидат контактирани за интервју.

 
Општи правила за аплицирање:
 • Именување на документ за аплицирање - CV (име и презиме на апликантот).
 • Назнака на позицијата за која се аплицира
 • Согласно Законот за заштита на лични податоци Ве молиме во текстот на е-поштата да наведете дали прифаќате Вашите податоци да се чуваат во збирката за идни вработувања во АВТ Интернатионал или сакате Вашите лични податоци да бидат уништени по истекот на активниот оглас. Доколку нема никаква напомена од Ваша страна, податоците ќе бидат уништени

 

Аплицирај
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Економија, Финансии и Сметководство изнесува 28.521 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде