Vrabotuvanje.com - Сметководител - Скопје - МАКС БЕТ ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Сметководител

Скопје

Рок за пријавување:

  • МАКС БЕТ ДООЕЛ
MaxBet постои 20+ години и има над 3000 вработени во 4 земји. MaxBet е компанија која постојано расте, развива нови стратегии, ги поврзува интересите, бара предизвици, го проширува и го обликува бизнисот. Ние ги следиме најновите случувања од областа на спортот и спортското обложување. Вработените се нашиот двигател бидејќи тие ја спроведуваат нашата мисија и претставуваат наша најголема вредност. Се стремиме да вработиме исклучителни тимски играчи и одговорни колеги. Објавуваме оглас за позиција:

Сметководител
Локација: Скопје (Тафталиџе)

Потребни квалификации:

  • Завршено високо образование од областа на економијата
  • Работно искуство од најмалку 3 години во областа на сметководството (пожелно е искуство во благајничко работење)
  • Одлично познавање на сметководствените правила и политики
  • Одлично познавање на законскaта регулатива особено во областа на даноците
  • Познавање на законските прописи и сметководствени страндарди
  • Вршење на сметководствени работи
  • Комуникација со банки, вршење на работи во денарски и девизен платен промет
  • Поднесување на даночни пријави
  • Подготовка на исплати преку Е-ПДД 
  • Изработка на извештаи за разни институции
  • Следење и имплементација на законски промени
  • Добро познавање на меѓународните сметководствени стандарди и на македонската сметководствена регулатива
  • Искуство со благајна

Способности и вештини:

  • Професионален пристап
  • Комуникативност и организираност
  • Навремено и креативно исполнување на обврските
  • Одговорност и темелност во работата

Доколку сакате да бидете дел од тимот на MaxBet обложувалниците, Ве молиме Вашето CV да го испратите преку полето "Брза Апликација".

Само соодветните кандидидати ќе бидат поканети на интервју.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Економија, Финансии и Сметководство изнесува 28.521 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде