Vrabotuvanje.com - Сениор консултант за осигурување - Охрид - Охрид - КРОАЦИЈА ОСИГУРУВАЊЕ АД
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Сениор консултант за осигурување - Охрид

Охрид

Рок за пријавување:

 • КРОАЦИЈА ОСИГУРУВАЊЕ АД

Придружете се на нашиот тим и прифатете го предизвикот за работа во компанија со трдиција од 138 години. Во CROATIA Oсигурување ве очекува динамична работа, можности за одлична заработка и потенцијал за успешна кариера.

Одговорности

 •  Реализира продажни цели преку професионално советување на правни и физички лица од областа на осигурувањето;
 •  Kреира продажни стратегии со цел унапредување на продажбата.
 • Aктивно преглага мерки за унапредување на продажбата и проширување на осигурителното портфолио.
 • Чесно, посветено и професионално ги гради и одржува релациите со сите постојни и нови клиенти;
 • Изготвува извештаи и потребна документација за продажба на осигурување
 • Фактурирање на издадени полиси и одржување на документација

      _________________________________________________________________________________

Потребни квалификации

 • ВСС/ССС
 • Проактивен пристап и мотивација за напредок;
 • Фокусираност кон резултати и развој
 • Претходно работно искуство во осигурување, продажба или финансиска институција ќе се смета за предност;
 • Развиени комуникациски и продажни вештини;
 • Желба и подготвеност за учење и вложување на време и ресурси
 • Активен Возач

__________________________________________________________________________________________

 “ Добро е да си во CROATIA”

 • Вработување на полно работно време;
 • Основна плата плус варијабилен дел
 • Работа во осигурителна компанија во позитивна, инспиративна и динамична работна средина;
 • Поддршка во процесот на работно воведување и едукација, но и во процес на развој и напредок;
 • Дефиниран кариерен план за личен развој, напредување во кариерата и зголемување на личните приходи;

____________________________________________________________________________________________

Ве охрабруваме Вашата кратка професионална биграфија да ни ја испратите најдоцна до 15.12.2022г. преку полето Брза Апликација со назнака: СЕНИОР КОНСУЛТАНТ ЗА ОСИГУРУВАЊЕ (Охрид)

Оние кандидати чии квалификации ги исполнуваат барањата и потребите на компанијата, телефонски или писмено ќе бидат повикани на разговор. Со испраќање на апликација за вработување апликантите се согласни своите лични податоци да се користат за намена на Огласот за вработување

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Економија, Финансии и Сметководство изнесува 28.521 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде