Vrabotuvanje.com - Рецепционер - Скопје - КАРАОРМАН АД СКОПЈЕ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • КАРАОРМАН АД СКОПЈЕ

Друштвото Караорман АД Скопје, подружница Хотел Александар Свер има потреба да вработи работници за следната работна позиција:

РЕЦЕПЦИОНЕР

Потребни квалификации:

 • ССС или ВСС
 • Со или без работно искуство во бараната област
 • Познавање на MS Office пакет програми (Word и Excel)
 • Одлично познавање на англиски јазик (познавање на друг странски јазик ќе се смета за предност)

Личен профил

 • Одлични организациски и комуникациски способности
 • Способност за тимска работа и работа под притисок
 • Динамична, темелна личност насочена кон остварување на резултати
 • Одговорна, лојална и трпелива личност

Опис на работно место

 • Организирање и координирање на административна работа
 • Прием на гости
 • Воспоставување контакти со гостите и киентите
 • Водење евиденција и креирање на дата дата база на гостите
 • Позитивни, тимски ориентирани и спремни да се носат со предизвици на работното место

Сите заинтересирани кандидати своето CV може да ги достават преку полето "Брза Апликација"

Напомена: Само апликациите на кандидатите кои ги исполнуваат бараните услови ќе бидат разгледувани.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Туризам и Угостителство изнесува 20.094 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде