Vrabotuvanje.com - Асистент во сервис на купувачи - Скопје - НЕЛТ СТ ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Асистент во сервис на купувачи

Скопје

Рок за пријавување:

 • НЕЛТ СТ ДООЕЛ
 

Затоа што сте:
Професионални,
Енергични,
Посветени,
Ги сакате финансиите!

Бидете дел од НЕЛТ СТ!


Кои сме ние?

Со 30 години развој, Нелт Група е синоним за успешен бизнис систем.  Вработените, амбасадорите на вредностите на Нелт, првенствено придонесоа за ова, со доверба и поддршка на партнерите на сите пазари каде што работи Нелт Група.

Своето работење групата го заснова на принципите на етичко, одговорно и одржливо работење, во обид да придонесе за развој на локалната и пошироката заедница. Компанијата брои 4000 вработени и 80 принципали, на 12 пазари, а стратешки гледано, се потпира на три столба: дистрибуција, логистика и развој на бизнисот на пазарите во Африка.

Наши партнери и клиенти на македонскиот пазар се: Procter&Gamble, Mondelez, BIC, Jacobs, Jaffa Crvenka, Neoplanta, Mama's, Dr.Oetker, SebaMed, Vitalia, Baby Food Factory, А1 Makedonija, Bau Center.

Вработуваме:
АСИСТЕНТ ВО СЕРВИС НА КУПУВАЧИ

Опис на работната позиција: 
 • Изработка и одржување на ценовници
 • Внес и ажурирање на податоци за купувачи, сложување финансиски картици и комуникација за решавање на спорни ситуации со купувачи
 • Промо рабат на фактура-ажурирање и имплементација во систем
 • Кредит лимит –зголемување на кредитниот лимит кај купувачите
 • Водење на извештаи за долгувања , деблокади на системски блокирани купувачи
 • Обработка , книжење и архивирање  на финансиски документи,  фактури и останати документи за купувачи
 • Обработка , книжење и архивирање  корективни документи
 • Обработка , книжење и архивирање   интерни  документи 
 • Телефонска централа-телефонски јавувања, одговарање на повици  и пренасочување на повици според потребите
 • Останати работни обврски по налог на директно надреден
 • Оперативни состаноци со директно надредени со цел известување за реализација на работните обврски активностите кои се во надлежност, запознавање со новите процеси, барања
 
Услови и компетенции:
 • Основни услови: ВСС  (Економски Факултет) 
 • Корпоративни компетенции: Победнички менталитет, Грижа за луѓе, Иновативност, Долгорочна перспектива и Лична одговорност
 • Функционални компетенции : Решавање на проблеми, Комуникација, Поставување на
  приоритети
 • Општи компетенции: Солидно познавање на работа на компјутер, Солидно познавање на англиски јазик (пишување и говорење), Возачка дозвола Б категорија

Што нудиме?
 • Предизвикувачка и динамична работа со можност за напредување
 • Работно време од понеделник до петок од 08:00-16:00 часот 
 • Годишниот одмор определен согласно Закон за работни односи
 • Одлична работна атмосфера
 • Различни мотивациски и тим билдинг активности
 • Евалуација на вработените и вреднување на секој придонес
 • Можност за развој преку соодветни развојни планови и тренинг програми
 • Унапредувања и движење од еден во друг бизнис сектор, како и движење на останатите пазари на Балканот и на афричкиот континент
 
Кандидатот е потребно да поседува подготвеност и страст за предизвици со кои ќе се соочи во првите 6 месеци бидејќи компанијата нуди динамична и мотивирачка средина!
 
Доколку сакате да станете  дел од нашиот успешен и победнички тим, а сметате дека ги исполнувате условите на овој конкурс, аплицирајте најдоцна до 31.1.2023 год.
 
За аплицирање на огласот пополнете ја електронската пријава на следниот линк:
или испратете го Вашето CV во
Нелт СТ, ДООЕЛ
на ул.32, бр.20,
1041 Илинден, Скопје
 
Напомена: Сите пријави ќе бидат разгледани, а само кандидатите кои ги исполнуваат условите ќе бидат контактирани.
 
Запознајте дел од нашите брендови:
 

​Дознајте повеќе за нас на https://www.nelt.com/mk/
Аплицирај
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Економија, Финансии и Сметководство изнесува 28.521 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде