Vrabotuvanje.com - Работник во Ски Патрола - Ресорт Маврово, с.Маврово - Ресорт Маврово
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Работник во Ски Патрола

Ресорт Маврово, с.Маврово

Рок за пријавување:

 • Ресорт Маврово

Ресорт Маврово (Хотел Бистра, Хотел Спорт, Хотел Смрча и Хотел Лоџ, како и Ски Центар Маврово) кое е место за одмор и рекреација на фамилии со деца, спортски припреми на професионални спортски организации и канцеларија за работа на индивидуалци и организации во сите годишни времиња.), објавува оглас за работна позиција

РАБОТНИК ВО СКИ ПАТРОЛА

 

Работни одговорности на работник во Ски Патрола:

 • Ја надгледува безбедноста на скијачите на ски терените преку редовна навремена обиколка на ски терените
 • Укажува прва помош при повреда на скијачи и посетители на ски центарот
 • Врши уредување на ски терените, нивна усогласеност со поставените стандарди
 • Врши мониторинг на ски терените, како на скијачите така и на запазување на утврдените важечки правила
 • Се грижи за функционалноста на ски терените и врши редовен континуиран надзор на истите

Потребни квалификации:

 • Скијачко искуство е задолжително
 • Обука за прва помош, би била предност при изборот
 • Работа во планински услови.

Карактеристики кои нашиот идеален кандидат треба да ги поседува:

 • Проактивна, вредна и енергична личност;
 • Љубезна и културна личност;
 • Одговорност и посветеност кон работата;
 • Тимски играч и колегијалност;
 • Лојалност и чесност;
 • Брзина и ефикасност во вршење на работните задачи.

Доколку станете наш вработен добивате:

 • Сместување и 3 оброци;
 • Платени трошоци за превоз;
 • Попуст за сместување на најблиските во нашите хотели;
 • Бесплатна карта за жичарница;
 • Можност за обуки, напредок, награди, тим билдинг активности.

Локација:  Ресорт Маврово – Маврово

Тип на вработување: Сезонска работа

Рок за пријавување на огласот: 15.02.2023

Како да аплицирате:

Пратете ни ја Вашата комплетна апликација (CV и Мотивационо писмо) преку Брзата Апликација и во subject наведете „Работник во Ски Патрола“.

Disclaimer:

 • Ќе бидат контактирани само кандидатите кои ги исполнуваат бараните критериуми и компетенции и кои ќе имаат комплетна апликација;
 • Кандидатите во процесот на селекција ќе бидат тестирани;
 • Кандидатот со испраќање на апликацијата се согласува истата да остане во базата на кандидати на компанијата;
 • Ресорт Маврово е горд работодавач кој дава еднаква шанса на сите.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Административни професии изнесува 20.922 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде