Vrabotuvanje.com - Инспектори за испитување без разорување ИБР (NDT) - Скопје - АПАВЕ СЕЕ ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Инспектори за испитување без разорување ИБР (NDT)

Скопје

Рок за пријавување:

 • АПАВЕ СЕЕ ДООЕЛ
 • Адреса: Фјодор Достоевски 72, 1000 Скопје
 • Веб страна: http://www.apave.com

ОГЛАС ЗА ВРАБОТУВАЊЕ

Инспектори за испитување без разорување ИБР (NDT)

Работни задачи:

 • Извршување на инспекции, калибрирање на инспекциска опрема, оценување и подготовка на извештаи користејќи ги конвенционалните и напредните ИБР (NDT) методи на материјали, заварени споеви, фабрикувани делови и компоненти со цел пронаоѓање на површински и внатрешни недостатоци (дефекти) на различни локации како офшор платформи, FPSO-а, рафинерии за нафта и гас, цевководи, електрични централи, фабрики, и други индустриски постројки.
 • Извршување на инспекциски активности во доменот на опрема под притисок и челични конструкции преку ИБР (НДТ) методи, како PT, VT, RT, UT, MT, ET и напредни техники како TOFD, Phased array, LRUT итн.
 • Инспекција на опрема за подигнување на товар како и нејзина сертификација
 • Вршење на инспекции со метод на работа на висина (Rope Access)
 • Различни инспекции од областа на ИБР

Потребно образование, вештини и способности:

 • Завршено високо техничко образование или во фаза на завршување на студиите– Машински Факултет, Технолошко-металуршки факултет или други технички факултети
 • Со или без работно искуство
 • Одлично познавање на Англиски јазик
 • Високи комуникациски способности и подготвеност за работа надвор од Македонија на подолг временски период
 • Физичка и психичка подготвеност за работа на висина (опционално)
 • Познавање на алатките на Microsoft Office
 • Способност за читање на техничка документација и стандарди
 • Способност за самостојна работа и работа во тим
 • Одговорност и посветеност на работата
 • Самоиницијативност и подготвеност за учење


Што нудиме:

 • Работа во голема интернационална компанија
 • Можност за развој и градење на персонална и професионална кариера
 • Одлични услови и атмосфера за работа
 • Работа во динамична атмосфера
 • Професионални обуки со интернационално признаени сертификати
 • Дополнителни надоместоци при работа во странство

Сите заинтересирани треба да испратат кратка биографија преку Брзата Апликација.

Успешните кандидати ќе бидат најпрво повикани на иницијален разговор и тестирање на основните познавања во својата професија.

*Со испраќањето на Вашата кратка биографија, согласни сте Вашите лични податоци да бидат обработени за потребите на регрутација и селекција од страна на АПАВЕ СЕЕ.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Административни професии изнесува 20.922 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде