Vrabotuvanje.com - Продавач/ка на бензинска пумпа - Скопје - Скопје - Gulf Oil
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Продавач/ка на бензинска пумпа - Скопје

Скопје

Рок за пријавување:

 • Gulf Oil

 
ПРОДАВАЧ НА БЕНЗИНСКА ПУМПА – Скопје

 
Основни одговорности и задачи:
 • Во согласност со распоредот на работа, со работа во смени, врши продажба на горива и артикли во маркетот на бензинската пумпа;
 • Предава дневен промет според извештајот од смени; 
 • Издава фискални сметки за странки и сметкопотврди; 
 • Ја следи состојбата со артиклите во маркетот и врши нарачка на истите од добавувачите; 
 • Врши прием на артикли во маркетот; 
 • Го проверува рокот на траење на артиклите, ги известува добавувачите за враќање и изготвува повратници, доколку не се враќаат, врши расход на робата со изминат рок; 
 • Врши тековен попис и контрола на артиклите во маркетот, врши периодичен и конечен годишен попис на артиклите; 

Потребни квалификации:
 • Претходно работно искуство на иста или слична позиција ќе се смета како предност;
 • Располагање со комуникациски вештини и љубезност
 • Познавање на работа со компјутери и софтверски програми
 • Возачка дозвола Б категорија

Личен профил:
 • Одговорна и организирана личност;
 • Лојалност и професионален пристап кон работата;
 • Иницијативност и посветеност;
 • Колегијалност и работа во тим.

Доколку сакате да бидете дел од нашата компанија, Ве молиме испратете ни го Вашето CV со назнака Продавач/ка на бензинска пумпа Скопје преку полето за Брза апликација.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Економија, Финансии и Сметководство изнесува 28.521 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде