Vrabotuvanje.com - Контакт центар агенти - германски јазик - Скопје - ЦМХ Солушнс ДООЕЛ Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Контакт центар агенти - германски јазик

Скопје

Рок за пријавување:

 • ЦМХ Солушнс ДООЕЛ Скопје

 
Отворено работно место за познавачи на германскиот јазик (минимум Б2 ниво)
 
ЦМХ Солушнс ДООЕЛ Скопје (CMX Solutions), дел од германска компанија во доменот на давање кориснички услуги, која работи во Македонија од февруари 2015,  објавува оглас за отворени работни места Контакт центар агент со познавање на полски јазик и место на извршување на работата во Скопје.
 
Контакт центар агенти со одлично познавање на германски јазик 
 
 
Опис на задачите: 
 • Одговарање на дојдовни повици и е-маил прашања/барања од корисници и обезбедување на потребни информации, поддршка и помош во решавање на барањата на корисниците;
 • Ефикасно прибирање на кориснички информации, задоволување на потребите на корисниците и едуцирање на корисниците;
 • Обезбедување квалитетна услуга и поддршка во различни области кои вклучуваат информации за плаќања, правење нарачки, решавање на системски проблеми и слично.
Потребни квалификации:
 • Одлично познавање на германскиот јазик минимум Б2 ниво (Ц1 пожелно но не неопходно)
 • Одлично познавање на англискиот јазик ќе се смета за предност
 • Посветеност во обезбедувањето високо корисничко задоволство
 • Способност да комуницира јасно и професионално
 • Претходно искуство не е потребно
Нудиме:
 • Одлични работни услови
 • Редовно вработување со можност за цело и пола работно време
 • Флексибилно работно време во текот на денот и неделата
 • Платена обука
Одлична можност за сите студенти кои одлично го владеат германскиот јазик да го надоградат во постојана интеракција на германски јазик и истовремено да заработат додека се сеуште на студии.
 
Испратете ја вашата кратка биографија (CV) на англиски/германски најдоцна до 30.09.2018 на е-маил: vacancies@cmx-solutions.com
 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде