Vrabotuvanje.com - Виљушкарист - Скопје - Прилепска Пиварница
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • Прилепска Пиварница

Со континуирано инвестирање во производниот процес уште од своето основање во 1924 година па до денес, „Прилепска Пиварница“ АД постојано го подобрува квалитетот на своите постојни производи и создава нови.

 
Во моментов имаме потреба од проширување на нашиот тим, на позиција:
Виљушкарист – 1 работник за во дистрибутерен центар Скопје

 
 

Потребни квалификации:

 • ССС
 • Пожелно е 2 години искуство  како вилушкарист и/или работа во магацин
 • Пожелно е поседување на сертификат за завршена обука за вилушкарист
 • Возачка дозвола Б – категорија


Одговорности и задачи:

 • Врши утовар и растовар на стоки 
 • Врши транспорт на набавени материјали до магацин за набавени материјали
 • Врши правилно сместување на готовиот производ и амбалажата во магацините
 • Оговорен е за безбедно товарање на товарот
 • Одговорен е за редовно одржување на вулушкарот
 • Врши отклонување на помали дефекти , а во случај на поголем дефект го известува шефот на магацини
 • Работи по писмен и усмен налог на Шефот на  магацини, Шефот на точилница и организација на работа и Раководителот на точилница,
 • За својата работа одговорен е пред : Шефот на  магацини, Шефот на точилница и организација на работа и Раководителот на точилница

Ние нудиме:

 • Работа во смени
 • Работно место во Скопје
 

Ве покануваме да ја доставите Вашата Професионална Биографија (CV)
​преку полето Брза Апликација

Само кандидатите кои ќе влезат во потесен круг ќе бидат контактирани.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде