Vrabotuvanje.com - Раководител на технички сектор - Прилеп - Тритекс
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Раководител на технички сектор

Прилеп

Рок за пријавување:

 • Тритекс

Успешната приказна на Тритекс започнува од крајот на 1994 година, кога е и основана фирмата. Од првиот ден од своето постоење фирмата се занимава со производство на долна облека и тоа машка, женска, детска и бебешка кои се изработуваат од високо квалитетни материјали со цел да се задржи услугата  и задоволството на купувачите на високо ниво. Брендот Тритекс е синоним за таргет група на потрошувачи кои преферираат квалитет. 

Тритекс Трејд Прилеп има потреба од:
 
Раководител на технички сектор
 
 

Потребни квалификации:

 • Високо образование - Машински или Елекро факултет;
 • Познавање на англиски јазик (пишување и комуникација);
 • Познавање на Excel;
 • Стручно доусовршување, посета на саеми, конференции и семинари;
 • Возачка дозвола B категори;
 • Кандидатите со слично работно искуство ќе имаат предност.

Работни задачи:

 • Организација и координација на технички сектор  во однос на тековните проекти;
 • Одговорност за одржување на машинскиот парк во погонот;
 • Водење евиденција за извршените интервенции ; 
 • Изработка на техничка документација, упатства за работа;
 • Набавка на  резервни делови;
 • Дневно надгледување на машинскиот парк и на системот за вентилација, греење и ладење.

Личен профил:

 • Лидерски способности;
 • Ефикасна комуникација;
 • Одлични организациски способности;
 • Наклонетост кон тимска работа, самостојност и иницијатива;
 • Принципиелност, доверливост;
 • Желба и спремност за патување;
 • Спремност за долгорочна соработка.
Што нудиме: работа во пријатна атмосфера, со можност за персонален и професионален развој. Обезбедени услови за работа со сите потребни материјално-технички средства.
 
Сите заинтересирани кандидати со и без работно искуство потребно е да достават CV, со назнака за интернет администратор преку полето Брза Апликација, не подоцна од 27.04.2019 година. Ќе бидат контактирани само кандидатите кои ќе влезат во потесниот круг на избор.
 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде