Vrabotuvanje.com - Senior Java Web Developer - Скопје - The HeadHunter Group
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Senior Java Web Developer

Скопје

Рок за пријавување:

 • The HeadHunter Group

Job Good! Life Good!
 
The HeadHunter Group, е иновативна компанија за вработување и регрутација, со свои канцеларии во Македонија, Албанија, Косово, Црна Гора, Босна и Херцеговина, Србија, Кипар, Грција и САД. Ние нудиме највисок менталитет во менаџментот на човечки ресурси и нашата основна дејност се кадровски решениа за барателите на работа и работодавачите. За потребите на наш клиент, компанија со седиште во Словенија има потреба од напреден Java Web Developer за вработување во канцеларијата за развој на софтвер во Скопје: 
 
 
SENIOR JAVA WEB DEVELOPER 
 
 

Потребни знаења:

 • Напредни познавања од областа на дизајн на комплексни, високо перформансни, високо достапни апликативни системи засновани пред се на Java openource платформа
 • Искуство од повеќе-нитно и повеќе-процесно планирање и програмирање
 • Одлично познавање на back-end технологии и алатки: Java, Spring, JPA, Hibernate, Maven исл.
 • Одлично познавање на Web сервиси (REST, SOAP), искуство од XML енкрипција
 • Одлично познавање на front-end технологии: JavaScript, TypeScript, JQuery, Bootstrap, CSS, Angular, React, D3.js и сл.
 • Познавање на различни релациски бази како Oracle, SQL Server, MySql, PostgreSQL
 • Искуство од работа со Cloud платформи како Amazon, Azure

Знаења кои се сметаат како предност:

 • Искуство од развој на мобилни апликации (Android, iOS)
 • Познавања на NoSQL бази на податоци, кako MongoDB, Influx, ElasticSearch исл.
 • Искуство од работа со Cloud платформи како Amazon и Azure
 • Програмерско искуство од повеќе програмски јазици: Java, C++, C#, Python, PHP…
 • Познавање на Java Swing

Квалификации:

 • Најмалку 3 години работно искуство и универзитетска диплома или надоместливо работно искуство
 • Силни вештини за визија, решавање на проблеми и техничко лидерство
 • Одлични комуникациски вештини, можност за работа со луѓе со различни вештини

Нудиме:

 • Пријатна работна околина
 • Стимулативна редовна плата и динамично наградување
 • Брз професионален напредок
 • Работа на интернационални проекти од различни домени и области (телеком, паркинг, транспорт, e-commerce)
Понуда/Плата:  Соодветна на искуството 
 

Заинтересираните кандидати ги покануваме да аплицираат ! Доколку имате прашања  поврзани со апликациите, контактирајте ја Г-ца Ирина Кузевска на +389 70 370 649 (Понеделник-Петок) или испратете email преку полето Брза Апликација до 20.09.2019.
 
 
Пробајте го The HeadHunter за вашиот успех!
Доверете ја вашата кариера на ВИСТИНСКИТЕ професионалци!
 
Ве молиме бидете информирани дека само кандидатите селектирани за интервју ќе бидат контактирани. При аплицирање напомнете ја позицијата за која аплицирате.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде