Vrabotuvanje.com - Техничар за одржување (на машини во производство) (м/ж) - Скопје - Aptiv
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Техничар за одржување (на машини во производство) (м/ж)

Скопје

Рок за пријавување:

 • Aptiv

We deliver high quality products that save lives and move the world forward by developing safer, greener and more connected solutions, enabling the future of mobility impacting millions of people. Aptiv.com

 Како поддршка на нашиот тим лоциран во Скопје, Аптив бара кандидати за позицијата:

Главни задачи и одговорности: 
 • Инсталирање и сервисирање на опрема за производство според дадени инструкции
 • Пронаоѓање и отстранување на дефекти на машини (од типот на автоматско поставување и инсертирање на ел.компненти, CNC, автоматска оптичка инспекција, нанесување на паста, автоматско лемење на компоненти, тест машини, вибрирачко заварување итн) во линиско производство на електронски плочки и готови модули
 • По потреба поддршка на тимот за одржување на објектот во делот со инсталации
Потребни квалификации:
 • Минимум завршено средно електро-техничко образование
 • Познавање на Eлектротехника, Електроника, Автоматика и Механика 
 • Напредно интерпретирање и разбирање на електронски и електротехнички шеми и технички цртежи
 • Пожелно е претходно искуство со работа на  поправка и одржување на машини (индустриски, домашни)
 • Познавање и способност за користење на рачен електричен алат
 • Способност за самостојна работа, тимска соработка и работa под притисок
 • Прецизност, работливост и флексибилност
 • Добро познавање на англиски јазик
Ви нудиме:
 • Можност да работите во глобална организација
 • Личен и кариерен развој
 • Постојано учење
 • Амбициозна работна атмосфера каде може да ги споделите Вашите идеи
 • Организирана храна и транспорт
 • Социјални активности и програми
 • Работно време: во смени
 
Доколку сте заинтересирани за позицијата, Ве молиме да се пријавите со поднесување на Ваша биографија (CV) и диплома од завршено образование на следнава E-mail адреса: aptiv.hr.macedonia.staffing@aptiv.com во предмет на меилот наведете ја позицијата за која аплицирате.Рок за аплицирање за оваа позиција е 8 дена од денот на објавување на огласот. Само селектираните кандидати ќе бидат повикани на интервју.

Да дознаете повеќе за Aптив, посетете ја страната  aptiv.com/Aptiv careers

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Производство и Занаетчиство изнесува 24.798 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде