Vrabotuvanje.com - Агент за продажба во call centar - Скопје - БИОТЕК ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Агент за продажба во call centar

Скопје

Рок за пријавување:

 • БИОТЕК ДОО

ПЗУ БИОТЕК ЛАБОРАТОРИЈА, објавува оглас за регрутирање на професионални кадри – потенцијални кандидати за позицијата:

АГЕНТ ЗА ПРОДАЖБА ВО CALL CENTAR

Потребни квалификации: 
 • Минимум  средно образование - предност ќе се смета искуството во продажна мрежа или call centar во медицинско лабораториска дејност;
 • Солидно познавање на англиски јазик (пишан и говорен);
 • Одлично владеење на MS Office пакет.

Потребни способности и вештини: 
 • Одлични комуникациски и продажни вештини;
 • Одлични организациски вештини и способност за одредување приоритети;
 • Самоиницијативен, снаодлив и тимски работник;
 • Аналитички способности, систематични, упорни и енергични;
 • Амбициозност и мотивираност, со желба за континуирана надградба и унапредување;
 • Позитивен пристап;
 • Љубезност , учтивост и совесност.
 
Опис на работни задачи и одговорности:
 • Промоција и продажба на лабораториски услуги;
 • Градење на квалитетни односи со клиенти;
 • Анализа и следење на потенцијални клиенти и комуникација со нив;
 • Зголемување на базата на нови клиенти во согласност со стратегиите на компанијата;
 • Постојано следење на условите на пазарот.

Ве покануваме, доколку имате интерес и соодветствувате со опишаниот профил за позицијата, пратете ваша апликација со Професионална биографија преку полето Брза Апликација.

**Ги замолуваме само кандидатите кои ги исполнуваат горенаведените услови да аплицираат на огласот.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
ИТ, Телекомуникации изнесува 45.517 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде