Vrabotuvanje.com - Key Account менаџер - Скопје - Скопје - БИМА-ЛОГИСТИКА ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Key Account менаџер - Скопје

Скопје

Рок за пријавување:

 • БИМА-ЛОГИСТИКА ДООЕЛ
 • Адреса: Гоце Делчев бр.34, 2000 Штип
 

БИМА ЛОГИСТИКА - Компанија специјализирана за увоз, дистрибуција и продажба на производи за широка потрошувачка и официјален застапник за реномираните брендови: ELEPHANT, CORNY, 4YOU, HEIDI, FINI, BIP, TROLLI, JOYA, JABOLCELO, ADRIANA, WAI WAI и други., поради проширување на тимот бараме: 

Key Account менаџер - Скопје

за регион Скопје

Одговорности како комерцијалист:

 • Силна посветеност и грижа за успешност на тимот од комерцијалисти кои ги покриваат Клучните Купувачи. Едукација, Тренинг, и Грижа за продажниот тим. 
 • Супервизија на дневни нарачки , повратници и позиции по бренд и по комерцијалист.
 • Одговорност за успешна реализација на месечните таргети кај Клучните Купувачи по поромет, позиционираност, за движење на рокови на робата и наплатата. 
 • Водење и договарање на месечни трејд маркетинг активности со секој Клучен Купувач наменети за потрошувачот.
 • Супервизија и следливост на сите примарни и секундарни позиционирања како и на промотивните активности на ниво на продажен објект.

Ако сте заинтересирани да бидете дел од нашиот тим очекуваме да ги имате следниве квалификации и лични квалитети:

 • Мин 3 години работно искуство во Комерција.
 • Универзитетска диплома , познавање англиски јазик како и завршени тренинзи/обуки за мeнаџирање на продажба и маркетинг активности ,се сметаат за предност.
 • Педантен , Приципиелен и со Одлични организациски вештини.
 • Проактивност, Доверливост и Систематичност.
 • Самоиницијативен, снаодлив и тимски работник
 • Добри комуникациски и презентациски вештини.
 • Аналитички способности,систематични, упорни и енергични.
 • Способност за работа под притисок и со задачи со кратки лимитирани рокови.
 • Позитивен пристап, Љубезност и учтивост.

Ги замолуваме сите заинтересирани кандидати да ни пратат CV преку полето Брза Апликација најдоцнa до 25.01.2021. со Назнака/Subject: Key Account Менаџер.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Менаџмент изнесува 39.113 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде