Vrabotuvanje.com - Технолог во производство на храна - Кичево - ПАРТИ СЕРВИС ЛЕО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Технолог во производство на храна

Кичево

Рок за пријавување:

 • ПАРТИ СЕРВИС ЛЕО


ТЕХНОЛОГ ВО ПРОИЗВОДСТВО НА ХРАНА
(1 Извршител, Кичево)

 

Профил на кандидатот:

 • Високо образование, Факултет за безбедност и квалитет на храна
 • Минимум 3 (три) години работно искуство на работна позиција “Технолог во производство на храна”
 • Самоиницијативност и иновативност
 • Организираност, одговорност, лојалност
 • Совесност во извршување на работните задачи
 • Способност за истражување и развој на нови производи

Опис на работни задачи и одговорности:

 • Дневен внес на нормативи, примени намирници и други потребни податоци во системот за усогласеност и контрола на менијата
 • Контрола на производствениот процес и усогласеност на нормативите
 • Развој на ефективни процеси и планови за контрола на квалитет, како и надзор и ревизија над менијата со цел нивно подобрување
 • Се грижи за спроведување и имплементација на HACCP и ISO стандардите за квалитет и безбедност на храна и врши контрола и надзор над вработените во делот на исполнувањето на хигиенските стандари
 • Воспоставува комуникација со клиентите со цел подобрување на квалитетот на целокупното работење и техничките перформанси
 • Ги надгледува вработените во процесот на производство и дава насоки и повратни информации
 • Се грижи и ја чува потребната документација, врши статистички анализи и чува примероци
 • Го контролира излезот на храна, ги изготвува и контролира испратниците
 • Го контролира магацинското работење
 • Изготвува извештаи на барање од претпоставените

На кандидатот му нудиме:

 • Вработување на определено време од 3 (три) месеци со можност за продолжување.
 • Пријатна работна средина.
 • Конкурентни примања.
 • Можност за професионален развој.
Доколку сте сигурни дека ја поседувате потребната амбиција, желба за успех и страст да се приклучите кон нашиот успешен тим, и сте спремни да ги користите извонредните можности за професионален развој кои ние ги нудиме, испратете ја вашата кратка биографија CV преку полето Брза Апликација со назнака “Технолог во производство на храна. Слободно може да аплицираат и кандидати од реонот на Охрид и Битола.
 
 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Производство и Занаетчиство изнесува 24.798 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде