Vrabotuvanje.com - Лице за продажба во продавница - Скопје - АТОМЕМ ДОО СКОПЈЕ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Лице за продажба во продавница

Скопје

Рок за пријавување:

 • АТОМЕМ ДОО СКОПЈЕ


    CARBOX - Продавници за Автомобилска Опрема и Авто-Козметика www.carbox.mk 

Поради зголемен обем на продажбата, како и врз основа на зголемената потреба од работен персонал, ние Carbox имаме потреба од Лице за продажба во малопродажен објект – продавница.

Лице за Продажба во Продавница - CARBOX - Скопје

Лицето за продажба:
 • Врши продажба на производи во сегментот Авто Опрема и Козметика
 • Обезбедува добра изложеност на производите во продажното место
 • Ја следи продажбата и истата ја контролира
 
Вештини и квалитети кои треба да се поседуваат:
 • Фокусираност на зададените цели.
 • Увереност и лојалност.
 • Можност за самостојна и тимска работа.
 • Презентациски вештини.
 • Продажни вештини.
 • Способноста за ефикасно решавање на одредени проблеми.
 • Комуникативност.
 • Tрпеливост и упорност.
 • Познавање на компјутерски вештини (excel, word)
 • Возачка дозвола (б категорија)
 
Oдговорности на Лицето за продажба:
 • Позиционирање на артикли.
 • Помош на потрошувачите да го пронајдат бараниот производ.
 • Следење на артикли (декларации,оштетување на роба)
 • Поставување и следење на акциски банери за одредени артикли (акциски)
 
Што нудиме?
 • Одлични услови за работа
 • Можност за напредување


Огласот е активен 15 дена од денот на објавувањето.

Вашата професионална биографија (CV) и Писмо за мотивација можете да ги испратите преку полето Брза Апликација
со задолжителна назнака на апликацијата „Лице за продажба“.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
ИТ, Телекомуникации изнесува 45.517 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде