Vrabotuvanje.com - Општ работник - Прилеп - МИКРОСАМ ДОО ПРИЛЕП
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Општ работник

Прилеп

Рок за пријавување:

 • МИКРОСАМ ДОО ПРИЛЕП

За Микросам:

Микросам е светски-признат гигант во производство на Роботски и ЦНЦ машини за композитни производи. Во 30-години Микросам има инсталирано над 280 производни линии во повеќе од 43 земји во светот, како Германија, САД, Русија, Јапонија, Кина, Индија, Израел и Кореа. Глобалните клиенти се водечки во авионска, вселенска, автомобилска, одбранбена и други индустрии, како и врвни истражувачки центри за модерни композити.  Заедно со Институтот за Современи Композити и Роботика имаме напредна лабораторија и правиме заеднички развој со бројни компании кои се лидери во примена на композити во светот. Дознајте повеќе на www.mikrosam.com

Микросам ДОО, светски бренд за производство на современи, компјутерски управувани машини за производство на композитни материјали, има потреба од нов стручен кадар:

ОПШТ РАБОТНИК

 

Основни одговорности и задачи:

 • Сортирање на одредени машински компоненти;
 • Просто едноставно рачно составување на делови;
 • Кревање, носење, товарање, растоварање или миење на суровини и производи;
 • Рачно чистење, етикетирање и сл.;
 • Користeње на ХТЗ опрема;
 • Сродни задачи и други работи одредени од претпоставените.

Квалификации и компетенции:

 • Минимум основно образование;
 • Без и со работно искуство во областа;
 • Желба и одговорност кон работата.

Што нудиме?

 • Кариера во најиновативната Македонска компанија со решенија за светски клиенти
 • Одлични услови за работа во креативна средина
 • Амбициозен и професионален тим со големо искуство
 • Организиран превоз и храна
 

Доколку сте заинтересирани аплициирајте преку полето Брза Апликација или телефонски на: 075/226 – 411.

Огласот трае до 04.10.2021

Само избраните кандидати ќе бидат повикани на интервју. 

Со аплицирање, се согласувате вашите информации да се чуваат во нашата база на кандидати во рок од 12 месеци.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Производство и Занаетчиство изнесува 24.798 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде