Vrabotuvanje.com - Оператор на силос - Скопје - ЖИТО ЛУКС
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Оператор на силос

Скопје

Рок за пријавување:

 • ЖИТО ЛУКС

Жито Лукс А.Д Скопје, водечка Компанија од областа на производство на леб, брашно и пекарски производи, поради проширување на својот тим во Комплексот Пекарница, има потреба од:
 
ОПЕРАТОР НА СИЛОС
Во комплекс Пекарница

 
                                                                   
Одговорности и задачи:
 • Врши квалитативен и квантитативен прием на готовиот производ;
 • Се грижи за неговото правилно складирање;
 • Испорачува готов производ;
 • Ја следи состојбата на силосот заради исправност на производите;
 • Води потребна документација;
 • Врши контрола на исправност на апаратурата и инсталација на силосот;
 • Се грижи за хигиената на силосот;
 • Работните задачи ги извршува согласно стандардите за квалитет и безбедност на храна.
 
Барање за позицијата:
 • Средно образование – техничка струка
 • Одговорност, комуникативност и способност за работа во тим
 • Со или без работно искуство
 
Доколку ги исполнувате горенаведените услови и верувате дека сте вистинската личност за наведената работа позиција, испратете ја вашата биографија ( CV ) не подоцна од 25 Октомври 2021 на следната адреса: Жито Лукс АД Скопје, Бул. “Македонска Косовска Бригада” бр.44 Скопје, или преку полето Брза Апликација.
 
Само најтесниот избор на кандидати ќе бидат контактирани. Сите апликации ќе бидат третирани со доверливост.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Производство и Занаетчиство изнесува 24.798 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде