Vrabotuvanje.com - Оператори во производство (Тандем / Поцинкална) - Скопје - ЛИБЕРТИ АД Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Оператори во производство (Тандем / Поцинкална)

Скопје

Рок за пријавување:

 • ЛИБЕРТИ АД Скопје


Групацијата LIBERTY Steel Group, како дел од GFG Alliance, е глобална компанија за челик и рударство со над 30.000 вработени на повеќе од 200 локации на четири континенти. Тоа е меѓународен бизнис со интегрирана понуда - од производство на течен челик направен од суровини и рециклирани материјали до челици со голема прецизност и придружни услуги, достапни за клиенти ширум светот.
 
Либерти Скопје, како дел од Либерти Стил Групацијата, е еден од најголемите производители на челични производи на Балканот и нуди ладновалани, поцинкувани и пластифицирани производи, главно за сегментот на општа индустрија на регионалниот пазар. Ние веруваме дека нашата позиција во челичната и рударската индустрија носи уникатни можности.
 
За потребите на нашето производство, односно проширување на нашиот тим за Машинско и електро одржување, ги покануваме сите заинтересирани лица да аплицираат за следната позиција:
 
Оператори во производство (Тандем / Поцинкална)
 
Клучни одговорности:
 • Работи со сите главни и помошни уреди на постројката согласно програмата за работа
 • Пред да почне со работа ја утврдува исправноста на постројката и другите помошни уреди
 • Врши припрема на материјалот
 • Ги контролира сите помошни табли
 • Го контролира квалитетот на материјал
 • Ја контрoлира исправноста на постројката и сигнализира за сите неисправности кои ќе се појават
 • Го управува движењето на целата линија, го регулира затегнувањето и ги обележува котурите на излезниот дел по редослед на процесирање
 • Ги извршува сите административни работи (извештаи, внесувања, известувања, итн) согласно процедурите за работа
 • Се грижи за хигиената (чистотата) во својата смена и истата ја предава исправна на наредната смена
 • Ги спроведува мерките за заштита при работа, пожар и екологија
 • Врши и други бизнис задачи по барање на неговиот/нејзиниот главен претпоставен
 
Личен профил:
 • ССС
 • Работно искуство од мин. 3 години
 • Можност за работа во смени
 • Строго почитување и примена на стандардите за Здравје и Безбедност при работа
 
Што нудиме:
Динамична работна средина во која се стимулира учење и професионален развој. Конкурентен надомест како и ПРИВАТНО ЗДРАВСТВЕНО ОДРЖУВАЊЕ.
 
 
Доколку барате можност за работа на предизвикувачки проекти, со цел да влијаете на бизнисот на позитивен начин, Ве повикуваме да ја доставите Вашата професионална биографија - CV преку полето Брза апликација.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Производство и Занаетчиство изнесува 24.798 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде