Vrabotuvanje.com - Конфекциски работници - Скопје - ОКИТЕКС ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Конфекциски работници

Скопје

Рок за пријавување:

  • ОКИТЕКС ДОО

Врз основа на чл.22 и чл.23 од Законот за работни односи ОКИТЕКС ДОО Скопје, ул.50 Дивизија бр.12 општина Центар, Скопје има потреба од работници со Договор за вработување на определено време за:

20-30 КОНФЕКЦИСКИ РАБОТНИЦИ 
- шивачи, пеглачи, кројачи

Нето плата за вработени со искуство : 20.000 денари.

Исплата на К-15 во износ од 12.000 денари.

Обезбеден доручек на сметка на компанијата.

Работно време од 07-15 h.

Континуирана работа во сигурна и безбедна работна средина.

Можност за професионален развој и кариерно напредување.

Битна напомена: Сите поранешни вработени на Окитекс можат слободно да се вратат во компанијата доколку се заинтересирани.

Конкурсот е отворен до крај на Јануари 2022 година.

Доколку ваквиот работен ангажман е предизвик за Вас испратете го Вашето CV на vrabotuvanje@okitex.net или преку полето брза апликација.
Контакт : 02/3296-235

 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Производство и Занаетчиство изнесува 24.798 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде