Vrabotuvanje.com - Работник на струг (Стругар) - Охрид - БРАТСТВО ИНОХ ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Работник на струг (Стругар)

Охрид

Рок за пријавување:

  • БРАТСТВО ИНОХ ДОО

 

Индустријата за метални производи "Братство Инох" се вбројува во редот на најреномираните компании за изработка на садови за домаќинство. Производството на садови за готвење е најстарата дејност на Братство, a истовремено и најпрепознатливата. Од 2010 година, компанијата со нова, трансформирана, приватна структура на капиталот  го започнува својот раст и диверзификација на дејности.

Имаме потреба од работници за следново работно место:

Работно место: Работник на струг (Стругар)
 

работни задачи:

  • Прием на налог и технички цртеж за работа;
  • Поставување на суровина на машина;
  • Подесување на параметри на машина;
  • Надгледување на работата на машината.  

ПОТРЕБНИ КВАЛИФИКАЦИИ И ВЕШТИНИ:

  • Предходно искуство е пожелно;
  • Познавање на техничка документација;
  • Внимание и концентрација при работа;
  • Прецизност и навременост во извршување на дадените задачи.

Доколку ги исполнувате бараните услови Ве повикуваме да ги испратите Вашата биографија и писмо за мотивација преку полето Брза Апликација.

Веб страна: http://www.bratstvoinox.com.mk

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Производство и Занаетчиство изнесува 24.798 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде