Vrabotuvanje.com - Техничар за роботи - Скопје - ДУРА АУТОМОТИВЕ ДООЕЛ Илинден
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Техничар за роботи

Скопје

Рок за пријавување:

 • ДУРА АУТОМОТИВЕ ДООЕЛ Илинден

Техничар за роботи

 

ГЛАВНИ ОДГОВОРНОСТИ

 • Решава проблеми на роботски системи, користејќи познавање на микропроцесори, програмабилни контролери, електроника, анализа на кола, механика, системи за сензори или повратни информации, хидраулика или пневматика
 • Тест перформанси на роботски склопови, користејќи инструменти како што се осцилоскопи, електронски волтометри или мостови
 • Инсталира, програмира или поправа програмабилни контролери, контролери на роботи, алатки на крајот на раката или транспортери
 • Инсталира нови роботски системи
 • Изменува компјутерски контролирани движења на роботите
 • Документира постапки и и резултати од тестот за роботика
 • Води евиденција на услуги за роботска опрема или системи за автоматизирано производство
 • По потреба ги тренира другите електричари или механичари во одделот за оддржување на постојните стандарди
 • Одржува опрема за да се осигура дека машините произведуваат квалитетни делови
 • Изведува превентивно или корективно одржување на роботски системи и автоматски системи или компоненти за ракување со материјали
 • Помага при спроведување на активности за континуирано подобрување

ПОТРЕБНИ КВАЛИФИКАЦИИ

 • Високо техничко образование-електроника, автоматика, роботика
 • Одлично познавање на англиски јазик
 • Не е потребно претходно работно искуство
 

Сите заинтересирани кандидати своите професионални биографии може да ги достават преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Производство и Занаетчиство изнесува 24.798 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде