Vrabotuvanje.com - Бренд менаџер за Smith & Nephew - Скопје - СОНИКС ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Бренд менаџер за Smith & Nephew

Скопје

Рок за пријавување:

 • СОНИКС ДООЕЛ
 • Адреса: Душко Бојковски бр.4, 1000 Скопје
 • Веб страна: http://www.sonix.com.mk

За нас:

Компанијата Соникс дооел од Скопје, веќе 20 години е реномиран застапник на еминентни имиња во полето на медицината и на еден од светските лидери за медицинска опрема Mindray Bio-Medical Electronics Co.,Ltd.

Соникс има потреба од следната работна позиција:

 БРЕНД МЕНАЏЕР ЗА SMITH & NEPHEW

Опис на работно место:

 • Менаџирање и продажба на портфолито на производи на брендот согласно стратегијата на фирмата
 • Одржување на редовни состаноци во здравствени установи
 • Учество во креирање на маркетинг план и активности за брендот
 • Следење и анализа на пазарот и потребите на истиот
 • Соработка со тимот и негово менаџирање и координација
 • Подготовка на извештаи за продажни и маркетинг активности
 • Бренд комуникација онлајн.

Потребни квалификации:

 • Завршено високо образование
 • Претходно работно искуство со остеосинтетски материјали и импланти ќе се смета за предност
 • Одлично познавање на англиски јазик
 • Возачка дозвола Б категорија
 • Одлично познавање на Microsoft Office.

Профил на кандидатот:

 • Професионалност и деловна култура
 • Организираност, посветеност на детали 
 • Желба за континуиран раст и напредување 
 • Способност за тимска работа и менаџирање на тим 
 • Подготвеност за службени патување и теренска работа по потреба.

Вашата професионална биографија (CV) можете да ја испратите преку полето „Брза Апликација“.
 
Напомена:
Само апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани.
https://www.sonix.com.mk/

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Менаџмент изнесува 39.113 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде