Vrabotuvanje.com - Техничар за електро и машинско одржување - Охрид - КОСТАЛ МАКЕДОНИЈА
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Техничар за електро и машинско одржување

Охрид

Рок за пријавување:

 • КОСТАЛ МАКЕДОНИЈА

 
КОСТАЛ е  денес еден од водечките добавувачи на сложени електронски и мехатронски производи за индустриски и автомобилски апликации. Вклучувајќи ја фабриката сместена во Охрид, КОСТАЛ е лоцирана  во вкупно  21 земја каде што работат повеќе од 20.000 посветени вработени кои ги снабдуваат сите најголеми производители на автомобили на 5 континенти. Фабриката на КОСТАЛ во Охрид во моментов ги снабдува БМВ, Мерцедес, Порше, Тесла и Ролс Ројс. 
 
Дали е важно за Вас, како што е и за нас, процесите континуирано да се унапредуваат и подобруваат, а работата со напредните технологии да стане дел од вашето секојдневие? 
 
Дали сакате да го збогатите вашето професионално и животно искуство во рамките на Компанија која овозможува професионален и личен напредок, ПРИВАТНО ЗДРАВСТВЕНО ОСИГУРУВАЊЕ обезбедувајќи  истовремено баланс помеѓу работата и приватниот живот.
 
Со нас – КОСТАЛ МАКЕДОНИЈА, можете да направите разлика!
 
КОСТАЛ МАКЕДОНИЈА има потреба од: 
 
Техничар за електро и машинско одржување  (Maintenance Technician Electrical/Mechanical)
 
 
Работни задачи и одговорности:
 • Одржување и подобрување на опремата за производство
 • Поправка и решавање на проблеми
 • Извршува итни / непланирани поправки на опремата за производство,
 • Врши превентивно одржување
 • Иницирање на нови проекти поврзани со намалување на времето на застој и подобрување на производниот процес
 • Оджува редовна евиденција за завршената работата и достапноста на резервните делови
 
Образование, искуство, вештини:
 • ССС електро или машинска струка, ВСС Електро/Машинска струка ќе се смета за предност;
 • +2 годишно искуство во оддржување;
 • Познавање на индустриска електроника и PLC програмирање (за електро техничар);
 • Познавање на хидраулика и пневматика; (за машински техничар)
 • Дијагностицирање на проблеми, замена на соодветни делови и нивно тестирање
 • Познавање на Microsoft Office производи (Word, Excel, Power Point и E-Mail - Outlook) како и нумерички способности;
 • Одлично познавање на англиски јазик (чита, пишува, говори);  познавањето на германски јазик ќе се смета за предност;
 • Спремност за патување и подолг престој на обука во странство;
 
Што обезбедуваме:
 • Конкурентни примања на македонскиот пазар;
 • Здраво и безбедно работно опкружување;
 • Приватно здравствено осигурување;
 • Сигурност на вработувањето;
 • Доследно почитување на прописите од областа на работните односи;
 • Можности за натамошно професионално усовршување и кариерен развој;
 • Обезбеден превоз и исхрана во фабричкиот ресторан;  
 
Ако сте заинтересирани да се приклучите на нашиот тим, Ве молиме испратете ја Вашата лична биографија “CV” и мотивационо писмо на англиски јазик со известување за " Техничар за електро и машинско одржување  (Maintenance Technician Electrical/Mechanical) " преку полето БРЗА АПЛИКАЦИЈА.
 
КОСТАЛ Македонија е работодавач кој нуди  еднакви можности, посветен на ангажирање на разновидна работна сила и одржување на инклузивна култура.
 
Ве молиме имајте предвид дека само избраните кандидати ќе бидат повикани на интервју.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Производство и Занаетчиство изнесува 24.798 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде