Vrabotuvanje.com - Сервисери - Скопје - Скопје - Технокомерц АД Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Сервисери - Скопје

Скопје

Рок за пријавување:

 • Технокомерц АД Скопје

 

ТЕХНОКОМЕРЦ е компанија со основна дејност, трговија со градежни машини, гуми за товарни возила, индустриски гуми, акумулатори, филтри, лубриканти и резервни делови за градежни машини и теретни возила.

2008 година е основан ланецот Stop&Go кој се занимава со директна продажба на патнички и товарни гуми низ државата. Додека во 2018 год stop&Go целосно се припојува на Технокомерц АД Скопје и станува составен дел од компанијата.

2020 год -Технокомерц АД Скопје го носи Renault Trucks во Македонија и станува официјален дилер и сервисер на Renault Trucks во државата, со свој продажно-сервисен центар во Скопје.

Во моментов поради зголемен обем на работа вработуваме:
 

Сервисер за градежни машини

Главни задачи и одговорности:

 • Врши сервисирање на градежни машини и камиони од програмата на LIU Gong

 Ние Ви нудиме:

 • Полно работно време од 07:30 до 15:30, од понеделник до петок
 • Почетна нето плата по договор во зависност од искуство + минат труд
 • Приватно здраствено осигурување

Сервисер за товарни возила

Главни задачи и одговорности:

 • Врши сервисирање на товарни возила од програмата на Renault Trucks

Ние Ви нудиме:

 • Полно работно време од 07:30 до 15:30, од понеделник до петок
 • Почетна нето плата по договор во зависност од искуство + минат труд
 • Приватно здраствено осигурување

Сервисер за генератори и компресори

Главни задачи и одговорности

 • Врши сервисирање на генератори и компресори од програмата на Atlas Copco

Ние Ви нудиме:

 • Полно работно време од 07:30 до 15:30, од понеделник до петок
 • Почетна нето плата по договор во зависност од искуство + минат труд
 • Приватно здраствено осигурување
 
Ги покануваме сите заинтересирани кандидати да се пријават со испраќање на своето CV преку полето Брза Апликација.
 

Напомена:

 • Место на работа: Скопје
 • Само апликациите кои ќе влезат во потесен круг ќе бидат контактирани
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Производство и Занаетчиство изнесува 24.798 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде