Vrabotuvanje.com - Техничар во одржување - Скопје - Фруктал Мак а.д.
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Техничар во одржување

Скопје

Рок за пријавување:

 • Фруктал Мак а.д.

 

ТЕХНИЧАР ВО ОДРЖУВАЊЕ

 

Главни задачи и одговорности:

 • Инсталирање и сервисирање на опрема за производство според дадени инструкции
 • Пронаоѓање и отстранување на дефекти на машини
 • Го обезбедува функционирањето и усогласувањето на производствениот процес
 • Ги лоцира и пријавува слабите точки
 • Ги одредува причините за дефектите, застојот на едноставна опрема со механички, хидраулични, пневматски, електрични, компоненети
 • По потреба поддршка на тимот за одржување на објектот во делот со инсталации
 • Активна комуникација со другите оддели

Потребни квалификации:

 • Минимум завршено средно електро или машинско техничко образование
 • Познавање на Eлектротехника, Електроника и Механика
 • Основно разбирање електротехнички шеми и технички цртежи
 • Познавање и способност за користење на рачен алат
 • Способност за самостојна работа, тимска соработка и работa под притисок
 • Прецизност, работливост и флексибилност
 • Познавање на англиски јазик ќе се смета за предност
 • Претходно искуство со работа на поправка и одржување на машини (индустриски, домашни) ќе се смета за предност
 • Компјутерски вештини

Ви нудиме:

 • Можност за работа во интернационална компанија
 • Личен раст и кариерен развој
 • Исплата на регрес и минат труд
 • Исплата на месечен бонус за остварени резултати
 • Амбициозна работна атмосфера каде можете да ги споделите Вашите идеи
 • Работно време: во три смени

Аплицирај!

Ве покануваме, доколку имате интерес пратете ваша апликација со Професионална биографија користејќи го полето „Брза Апликација“

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Инсталации, Одржување и Поправки изнесува 24.722 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде