Vrabotuvanje.com - Винар - Штип - ИМАКО ВИНО ДООЕЛ Штип
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Штип

Рок за пријавување:

 • ИМАКО ВИНО ДООЕЛ Штип


ИМАКО ВИНО, Штип е винарска визба со долгогодишно искуство во производството на вино и други алкохолни пијалоци, активен на пазарот во земјата и во странство. Поради натамошен развој и напредок на компанијата, имаме потреба од вработување на лица во одделот Производство

Придружи ни се како Винар во оддел Производство!

Локација: Штип

За работната позиција:

Како Винар во оддел Производство ќе бидеш вклучен во различни фази во изработка на виното. Оттаму, работната позиција бара подготвеност за движење во производствен капацитети на различни временски околности.

Твојот профил

 • Ти одговара полно работно време во Штип;
 • Поседуваш знаења и вештини за ракување со машини и опрема;
 • Имаш работно искуство на слична позиција во винарија или во било кој сектор од прехранбена индустрија; А доколку немаш работно искуство, кај тебе постои отвореност да ги стекнеш потребните знаења преку содветна обука од поискусните колеги;
 • Одговорен/а и организиран/а си во работата;
 • Не ти претставува предизвик да се придржуваш до дадени насоки за работа;
 • Физичка подготвеност.

Од тебе се очекува

 • Навремено и точно да ги извршуваш работните задачи според однапред зададени насоки во фазата на примарно производство, финализација и дестилација;
 • Да одржуваш хигиена на винарската опрема, машините и просторот за работа;
 • Да ракуваш со машини и опрема;
 • Да се придржуваш до препораките за БЗР

Што нудиме?

 1. Соодветна обука за позицијата и почетна стручна поддршка во извршувањето на задачите;
 2. Редовна и компетитивна плата согласно познавањата и работното искуство на кандидатот на иста или слична позиција;
 3. Платен секој прекувремен работен час;
 

Исконтактирај нѐ преку Брзата Апликација или на 070233375 и стани дел од нашата авентична приказна со препознатлив вкус и стил!

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Инсталации, Одржување и Поправки изнесува 24.722 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде