Vrabotuvanje.com - Електро одржувач - Скопје - Жито Лукс АД Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Електро одржувач

Скопје

Рок за пријавување:

 • Жито Лукс АД Скопје

 

ЖИТО ЛУКС Ад Скопје, водечка Компанија од областа на прозводство на леб, брашно и пекарски производи, поради проширување на својот тим во Производен комплекс- Пекара, има потреба од:
 
ЕЛЕКТРО ОДРЖУВАЧ
      
Работни задачи:
 • Врши демонтажа, поправка и монтажа на електрични и електронски компоненти и делови
 • Врши тековни и превентивни прегледи на машините
 • Пополнува „Check” листи за проверка и информира за одредени девијации
 • Внимава на состојбата на опремата во поглед на електрична исправност и поставеност
 • Активно учествува во отстранувањето на дефекти од електро природа кои настануваат на машините
 • Изведува електрични инсталации
 • Врши подесување и промена на разни типови на сензори, осигуричи, нисконапонски табли и друга електрична опрема
 • Активно учество во плански санации и ремонти на машините

Потребни квалификации:

 • Минимум завршено средно стручно образование
 • Организираност и одговорност
 • Посветеност, лојалност,иницијативност
 • Можност за работа во смени

Доколку ги исполнувате горенаведените услови и верувате дека сте вистинската личност за наведената работа позиција, испратете ја вашата биографија ( CV ) на следната адреса: Жито Лукс АД Скопје, Бул. “Македонска Косовска Бригада” бр.44 Скопје, или електронски преку Брза Апликација.

Само најтесниот избор на кандидати ќе бидат контактирани. Сите апликации ќе бидат третирани со доверливост.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Инсталации, Одржување и Поправки изнесува 24.722 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде