Vrabotuvanje.com - Оператор за финална доработка на готов производ (м/ж) - Скопје - АПТИВ СЕРВИСЕС МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Оператор за финална доработка на готов производ (м/ж)

Скопје

Рок за пријавување:

 • АПТИВ СЕРВИСЕС МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ Скопје

We deliver high quality products that save lives and move the world forward by developing safer, greener and more connected solutions, enabling the future of mobility impacting millions of people. Aptiv.com

Како поддршка на нашиот тим лоциран во Скопје, Македонија, се бараат кандидати за позицијата:

Оператор за финална доработка на готов производ (м/ж)

Главни задачи и одговорности: 
 • Производство на автомобилски делови во количина и квалитет, согласно работните инструкции
 • Редовна контрола при производство на производот согласно описот на работно место и спецификацијата на производот
 • Прво ниво на одржување на линијата
 • Пополнување на документи за следење и контрола на процесот на производство, врзани за работното место
 • Почитување и имплементација на правилата за безбедност при работа
 • Почитување и имплементација на правилата кои се однесуваат на селективно отстранување на отпадот
 • Почитување и имплементација на правилата и политиката на компанијата
 
Потребни квалификации:
 • Завршено средно образование
 • Основно познавање на Англиски јазик и компјутери
 • Препорачливо работа во производна фабрика
 • Способност за самостојна и тимска работа
 • Прецизност и работливост
 
Ние Ви нудиме:
 • Можност за работа во глобална организација
 • Личен раст и кариерен развој
 • Исплата на регрес и минат труд
 • Слободен ден за роденден
 • Спортски активности
 • Амбициозна работна атмосфера каде можете да ги споделите Вашите идеи
 • Организиран транспорт и храна за вработените
 • Социјални активности и програми
 • Работно време: во три смени

Доколку сте заинтересирани за позицијата, Ве молиме да се пријавите со поднесување на Ваша биографија (CV) и диплома од завршено образование, со испраќање на следнава електронска адреса Rabota@aptiv.com. Во предметот на пораката наведете ја позицијата за која аплицирате.

Рок за аплицирање: 21.06.2024

Само селектираните кандидати ќе бидат повикани на интервју.

Сите пристигнати биографии ќе се третираат со максимална доверливост.

Со испраќањето на Вашата кратка биографија и писмо за мотивација, Согласни сте Вашите лични податоци да бидат обработени за потребите на регрутација и селекција од страна на Аптив Македонија и истите да бидат зачувани во дата базата на Аптив.

*Напомена: Кандидатите можат во секое време да ја повлечат согласноста за обработка на нивната кратка биографија преку испраќање на известување на електронската пошта: aptiv.hr.macedonia.staffing@aptiv.com

 

Да дознаете повеќе за Aптив, посетете ја страната www.aptiv.com

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Инсталации, Одржување и Поправки изнесува 24.722 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде