Vrabotuvanje.com - Лабораториски Техничар - Скопје - Жито Лукс АД Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Лабораториски Техничар

Скопје

Рок за пријавување:

 • Жито Лукс АД Скопје

 

Жито Лукс, Скопје произведува и продава леб и мелни производи првенствено во Македонија. Нуди традиционален и посебен леб, разни видови брашно, бисквити, пченично брашно, пченични никулци и други пекарски производи. Сега компанијата го проширува својот тим во Пекарата – нас.Шуто Оризари и бара
 
ЛАБОРАТОРИСКИ ТЕХНИЧАР
      
Работни обврски:
 • Врши контрола на традиционалните и специјалните лебови во кои влегуваат подделни контроли: Контрола и евиденција на полупроизвод по линија и по тип на леб (тежина на тесто, температура);
 • Врши контрола и евиденција на готови производи при пакување (датум на прикачување, изглед, преглед на клипса); контрола и доказ за готовиот производ за време на пакувањето (датум со печат, квалитет на фолија)
 • Ја контролира хигиената на производната линија при подготовка на тестото (миксер, разделник, машина со ролери)
 • Врши контрола на пастеризирани лебови во кои правот подделни контроли
 • Врши контрола на други печива во кои влегуваат подделни контроли: Контрола на боја, форма, тежина, рок на траење, пакување.
 • За својата работа одговара пред Менаџерот на Контрола и квалитет и Менаџерот на Производство.

Потребни услови:

 • Завршено Средно образование
 • Флексибилност за работа во три смени
 • Пожелно е претходно искуство, но не е неопходно.

Нудиме:

 • Редовни компетитвни месечни примања
 • Платени додадоци за работа во недела, празник и трета смена
 • Пакет производи за верски празници
 • Регрес поголем од законскиот минимум
 • Можности за идеи и иницијативи за поддршка на нови идеи
 • Континуирана едукација и професионална надоградба за развој на вештини
 • Динамична работна атмосфера
 • Одлични можности за професионален развој.

Сите заинтересирани кандидати можат да ја испратат својата апликација на kariera@zitoluks.com.mk или преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Инсталации, Одржување и Поправки изнесува 24.722 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде