Vrabotuvanje.com - Оператор за следење на залиха на материјали (м/ж) - Скопје - АПТИВ СЕРВИСЕС МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Оператор за следење на залиха на материјали (м/ж)

Скопје

Рок за пријавување:

 • АПТИВ СЕРВИСЕС МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ Скопје

We deliver high quality products that save lives and move the world forward by developing safer, greener and more connected solutions, enabling the future of mobility impacting millions of people. Aptiv.com

За поддршка на нашиот тим лоциран во Скопје, Македонија, се бараат интерни кандидати за позицијата:

Оператор за следење на залиха на материјали (м/ж)

Главни задачи и одговорности: 

 • Извршување на повеќе видови на попис: цикличен, годишен, специјален, на барање; на разни локации во фабриката
 • Користење на ЕРП системи за менаџирање на залихи и царински софтвер за залихи
 • Подготовка на анализи на залихите и споредбени табели за физичките залихи и ЕРП системите
 • Документирање на сите дискрепанци во залихата и елиминација на оние кои се критични и повторливи
 • Разбирање на спецификите на сите материјали, вклучувајќи и инструкции за соодветна манипулација и складирање на материјалот, единици мерки и нивна употреба во производствениот процес

Потребни квалификации:

 • Минимум завршено средно образование
 • Познавање на ЕРП системи (SAP, MTS, WMS)
 • Сертификат за ракување со вилушкар
 • Познавање на Англиски јазик ќе се смета за предност
 • Следење инструкции
 • Индивидуална и тимска работа

Ние ви нудиме:

 • Можност за работа во глобална организација
 • Личен раст и кариерен развој
 • Исплата на регрес и минат труд
 • Слободен ден за роденден
 • Спортски активности
 • Амбициозна работна атмосфера каде можете да ги споделите Вашите идеи
 • Организиран транспорт и храна за вработените
 • Социјални активности и програми
 • Работно време: 08:30 – 16:30

 

Ве молиме да се пријавите со поднесување на Ваша биографија (CV) на е-маил: Rabota@aptiv.com
Во предмет на меилот наведете ја позицијата за која аплицирате.
Рок за аплицирање за оваа позиција е до 19.06.2024.
Само селектираните кандидати ќе бидат повикани на интервју

Сите пристигнати биографии ќе се третираат со максимална доверливост.

Со испраќањето на Вашата кратка биографија, Согласни сте Вашите лични податоци да бидат обработени за потребите на регрутација и селекција од страна на Аптив Македонија и истите да бидат зачувани во дата базата на Аптив.

*Напомена: Кандидатите можат во секое време да ја повлечат согласноста за обработка на нивната кратка биографија преку испраќање на известување на електронската пошта: Rabota@aptiv.com

 

Да дознаете повеќе за Aптив, посетете ја страната www.aptiv.com/careers

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Инсталации, Одржување и Поправки изнесува 24.722 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде