Vrabotuvanje.com - Машински техничар/ Оператор на машина - Македоски Брод, Кичево, Прилеп - ДПТУ АТС АММО ДООЕЛ Самоков Македонски Брод
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Машински техничар/ Оператор на машина

Македоски Брод, Кичево, Прилеп

Рок за пријавување:

 • ДПТУ АТС АММО ДООЕЛ Самоков Македонски Брод
 • Веб страна: https://atsammo.mk/

                                                                  

АТС АММО Дооел, Самоков,  Македонски Брод  е компанија за производство на муниција. Компанијата работи, повеќе од 40 години и стои рамо до рамо со светските компании. Компанија која веќе стана препознатлива на светскиот пазар, по својот кавалите и успехот на работа. Локација Самоков, Македонски Брод ул. Населено место без уличен систем, Самоков, Маедонски Брод.

Поради проширување на тимот ДПТУ АТС АММО ДООЕЛ објавува оглас за вработување на
 

МАШИНСКИ ТЕХНИЧАР / ОПЕРАТОР НА МАШИНА
 

ПОТРЕБНИ КВАЛИФИКАЦИИ:

 • Минимум средно образование од техничките струки
 • Искуство во извршување на техничка работа
 • Водење на евиденција за текот на работата
 • Одлични организациски способности
 • Изразена самоиницијативност и самостојност при работењето.
 • Прецизност и соодветна брзина во работењето.
 • Способност на решавање проблеми.
 • Искуство како машински оператор ќе семета за предност.

ОПИС НА РАБОТА:

 • Управување и одржување на машини. Прием на репроматеријали и нивно комплетирање.
 • Поставување на неопходни механички делови.
 • Врши поправка, подмачкување и штелување на опремата и машините според планот
 • Се грижи за секој дел од опремата и машините да се во исправна состојба и да се спремни во секој момент за работа
 • Во секој момент од работењето треба да биде свесен за состојбата на енергенсите, водената пареа и водата вклучени во производството
 • Одговорност при извршување на задачите
 • Одговорност за целокупната исправност и функционалност на опрмата во погонот и производниот круг
 • Проценка на перформанси на машински компоненти, уреди и направи

НУДИМЕ:

 • Динамична и професионална работна средина
 • Можност на напредување во кариерата
 • Конкурентна плата соодветна на работното искуство и исплата на сите додатоци кон нето плата

 


Во согласност со законот за заштита на лични податоци со самото испраќање на Вашата апликација согласни сте Вашите податоци да се чуваат во нашата база на кандидати во времетраење од 12 месеци.

Доколку сте заинтересирани, испратете го Вашето CV (работна биографија) на англиски или на македонски јазик преку Брзата Апликација.

Само селектираните кандидати ќе бидат повикани на разговор.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Инсталации, Одржување и Поправки изнесува 24.722 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде