Vrabotuvanje.com - Сервисер - Скопје - INGCONSULT DOOEL
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • INGCONSULT DOOEL
 • Адреса: ул.Волковска бр.23А, населба Волково, 1000 Скопје
 • Веб страна: https://www.ingconsult.biz/mk/Инжконсулт ДООЕЛ е компанија со долгогодишно искуство во продажба и сервисирање на квалитетна опрема по конкурентни цени.

Нашиот асортиман на производи се состои од три главни групи: градежна, рударска и магацинска опрема. Производителите со кои работиме се светски познати брендови и нудат загарантиран квалитет и конкурентни цени.


Инжконсулт ДООЕЛ има потреба од следната работна позиција за

СЕРВИСЕР

Главна цел на работното место:

 • Сервисирање на доставена на клиентите техника. Средување и грижа за сервисната документација во фирмата.
 • Зголемување на продажбата и профитот и градење (одржување) имиџ на префериран добавувач на техника, продажни посети и разговори, грижа за клиенти и носење нови клиенти.


Должности и одговорности:

 • Сервисирање на испорачаната техника на клиентите.
 • Одржува и развива комерцијални односи со клиентите и средување на документацијата на компанијата
 • Идентификува и предлага можности за проширување на продажбите на производите на фирмата
 • Обезбедува техничка помош, обука и консултации на клиентите во процесот на продажбите
 • Подготвува периодични извештаи за своите активности


Барања:

 • Средно или високо техничко образование
 • Искуство во сервисирање на техника (искуство со градежна техника е предност)
 • Одлични комуникациски и презентациски вештини
 • Компјутерска писменост - MS Office, Интернет
 • Одлично познавање бугарски и англиски јазик. Познавање на албански јазик е предност
 • Возачка дозвола и подготвеност за патување


Што нудиме:

 • Обезбедена опрема за работа- работно облекло, алат, службено возило.
 • Динамична работа која нуди можност за постојано учење и надградба на знаење
 • Пријатна работна средина


Лични карактеристики:

 • Одговорност, лојалност и сериозност во работата
 • Желба за постојано учење, напредок и усовршување
 • Самоиницијативност
 • Желба за комуникација со луѓе
 • Трпение и убав однос во комуникацијата

 

Доколку сакате да бидете дел од нашиот тим, испратете ја Вашата биографија преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Инсталации, Одржување и Поправки изнесува 24.722 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде