Vrabotuvanje.com - Техничар за одржување на машини во производство - Скопје - АПТИВ СЕРВИСЕС МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Техничар за одржување на машини во производство

Скопје

Рок за пријавување:

 • АПТИВ СЕРВИСЕС МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ Скопје

We deliver high quality products that save lives and move the world forward by developing safer, greener and more connected solutions, enabling the future of mobility impacting millions of people. Aptiv.com

За поддршка на нашиот тим лоциран во Скопје, Аптив бара кандидати за позицијата:

Техничар за одржување на машини во производство

Главни задачи и одговорности: 

 • Инсталирање и сервисирање на опрема за производство според дадени инструкции
 • Пронаоѓање и отстранување на дефекти на машини (од типот на автоматско поставување и инсертирање на ел. компненти, CNC, автоматска оптичка инспекција, нанесување на паста, автоматско лемење на компоненти, тест машини, вибрирачко заварување итн) во линиско производство на електронски плочки и готови модули
 • По потреба поддршка на тимот за одржување на објектот во делот со инсталации

Потребни квалификации:

 • Минимум завршено средно електро-техничко образование
 • Познавање на Eлектротехника, Електроника, Автоматика и Механика
 • Напредно интерпретирање и разбирање на електронски и електротехнички шеми и технички цртежи
 • Пожелно е претходно искуство со работа на  поправка и одржување на машини (индустриски, домашни)
 • Познавање и способност за користење на рачен електричен алат
 • Способност за самостојна работа, тимска соработка и работa под притисок
 • Прецизност, работливост и флексибилност
 • Добро познавање на англиски јазик

Ви нудиме:

 • Можност за работа во глобална организација
 • Личен раст и кариерен развој
 • Исплата на регрес и минат труд
 • Слободен ден за роденден
 • Спортски активности
 • Амбициозна работна атмосфера каде можете да ги споделите Вашите идеи
 • Организиран транспорт и храна за вработените
 • Социјални активности и програми
 • Работно време: во три смени

Доколку сте заинтересирани за позицијата, Ве молиме да се пријавите со поднесување на Ваша биографија (CV) и диплома од завршено образование, со испраќање на следнава електронска адреса Rabota@aptiv.com. Во предметот на пораката наведете ја позицијата за која аплицирате.

Рок за аплицирање: 24.06.2024

Само селектираните кандидати ќе бидат повикани на интервjу.

Сите пристигнати биографии ќе се третираат со максимална доверливост.

Со испраќањето на Вашата кратка биографија и писмо за мотивација, Согласни сте Вашите лични податоци да бидат обработени за потребите на регрутација и селекција од страна на Аптив Македонија и истите да бидат зачувани во дата базата на Аптив.

*Напомена: Кандидатите можат во секое време да ја повлечат согласноста за обработка на нивната кратка биографија преку испраќање на известување на електронската пошта: aptiv.hr.macedonia.staffing@aptiv.com

 

Да дознаете повеќе за Aптив, посетете ја страната www.aptiv.com/careers

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Инсталации, Одржување и Поправки изнесува 24.722 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде