Vrabotuvanje.com - Хигиеничар - Скопје - Друштво за услуги и комбинирани услужни дејности ГЛОБЕ ВИЛЛИАМС ДОО Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • Друштво за услуги и комбинирани услужни дејности ГЛОБЕ ВИЛЛИАМС ДОО Скопје
 • Адреса: Бел Камен бр. 6, 1000 Скопје
 • Веб страна: http://www,globewilliams.com


Компанија: Глобе Виллиамс ДОО Скопје е интернационална компанија за пружање на услуги во одржување на погони и постројки за големи клиенти од сите индустриски гранки. Нашата основна дејност е да обезбедиме квалитетни услуги за управување со погон и постројки во различни трговски и индустриски објекти на национално и меѓународно ниво.
 

хигиеничар

Локација: Индустриска Зона - Илинден, Скопје

 

Работен распоред: Три смени со 2 слободни дена, ротација 365/7/24.

Главни задачи

 • Чистење на подовите во зградата со метење, џогирање, чистење со правосмукалка
 • Чистење на канцеларискиот мебел и опрема;
 • Сервисирање, чистење и обезбедување на потребните материјали во тоалетите;
 • Сервисирање, чистење и обезбедување на потребните материјали во кантините и кујните;
 • Собирање на отпад и празнење на корпи за отпадоци;

Услови

 • Подготвеност за работа во 3 смени;
 • Основно познавање на општите хигиенски практики;
 • Општо познавање на производи за чистење и нивна примена;

Работодавачот нуди конкурентна плата и додатоци на истата по разни основи (сменска работа, празници и слично);

Од страна на работодавачот е обезбедена обука за ракување со машини и обука за безбедност и здравје при работа. Обезбеден е превоз, храна и униформа.

Доколку сте заинтересирани за позицијата испратет ваша кратка биографија или резиме со ваши контакти (меил, адреса, телефонски број и сл.) преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Инсталации, Одржување и Поправки изнесува 24.722 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде