Vrabotuvanje.com - Техничар во одржување - Куманово - Dräxlmaier
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Техничар во одржување

Куманово

Рок за пријавување:

 • Dräxlmaier

Modern wire harness systems and exclusive vehicle interiors: The name DRÄXLMAIER stands for automotive innovations – products that enhance your driving experience. Every day, approximately 60.000 associates around the world cooperate to contribute their knowledge, skills and automotive passion toward this goal. Individuals, who like to take on responsibilities, use their creativity and contribute their ideas toward the common success. Individuals like you!
 
Техничар во одржување
 

Со цел да го поддржиме Одделот за одржување во нашата фабрика во Куманово, бараме Техничар во одржување кој може да одговори на предизвиците на меѓународниот пазар со отвореност, флексибилност и ентузијазам. Искористете ја оваа шанса и придружете се на нашиот успех!

Работни задачи:

 • Ги запознава вработените во одделот за одржување со задачите и одговорностите
 • Го обезбедува функционирањето и усогласувањето на производствениот процес во соработка со специјализираните оддели на ДММ и Менаџерот на одделот за одржување
 • Ги одредува причините за дефектите, застојот на едноставна опрема со механички, хидраулични, пневматски, електрични, итн. компоненети, доколку е потребно коиристи дијагностички системи
 • Се информира себеси за техничкиот развој на полето на неговите активности и го обезбедува воведувањето на овие напредоци во доменот на неговите активности
 • Ги лоцира и пријавува слабите точки
 • Ги следи показателите за ефикасноста во својата смена, превзема дисциплински мерки (дејства) во согласност со своите претпоставени и прави надзор на своите вработени за нивното работење

Услови:

 • Средно техничко образование
 • Работно искуство во оддел за одржување – поправка на индустриски машини за производство
 • Основно познавање на англиски јазик
 • Компјутерски вештини
   

Рокот за аплицирање е 21.06.2024

Лице за контакт за Вашите прашања: Milica.Naumova@draexlmaier.com

Доколку сте заинтересирани за оваа работна позиција, аплицирајте тука.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Инсталации, Одржување и Поправки изнесува 24.722 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде